Ismét idegenben nyert az RB Leipzig

RB_LeipzigA német elsőosztályú labdarúgó-bajnokság listavezetője magabiztosan nyerte meg az újoncok csatáját Freiburgban.

A Rasen Ballsport Leipzig egy hete péntek este a BayArénában nyert 3-2-re és ezzel átvette a vezetést a Bundesligában. Gulácsi Péter csapata a Bayern München szombati dortmundi veresége után maradt az élen.

A 12. forduló nyitómérkőzésén Freiburgban először játszott elsőosztályú mérkőzésen egymás ellen a két csapat. Rögtön a 2. percben Naby Keita bombázott védhetelenül a bal felső sarokba (0-1). Ez a találat megadta a mérkőzés alaphangját, a 15. percben Pascal Stenzel beadása után Florian Niederlechner Gulácsi Péter lábai között fejelt a kapuba (1-1).

A 21. percben Timo Werner húzta el a labdát a hazaiak kapusa előtt, majd ballal a hálóba helyezett (1-2). A 35. percben Emil Forsberg adott gólpasszt Wernernek.

A második játékrészben nagyon igyekezett a Freiburg, ám szépítés helyett végül az RB Leipzig szerezte meg a mindent eldöntő találatot. A svéd Forsberg ezúttal az osztrák Marcel Sabitzernek adott gólpasszt (1-4).

A vártnál könnyebb győzelmet aratott Ralph Hasenhüttl csapata, a Lipcse további egy hétig mindenképpen listavezető marad. Ha a Bayern München szombaton legyőzi a Bayer Leverkusent és egy hét múlva péntek este győz Mainzban is, akkor pontszámban beéri az RB Leipziget és jobb gólaránnyal átveszi a vezetést.

Bundesliga, 12. forduló:

Freiburg – RB Leipzig 1-4 (1-3)
Gól: Niederlechner (15.), ill. N. Keith (2.), T. Werner (21., 35.), M. Sabitzer (79.)