Ismét kikapott a Barcelona!

Barca_ValenciaVasárnap este tovább folytatódott a Barcelona vesszőfutása, a katalán sztárklub utolsó öt mérkőzéséből négyet(!) elveszített.

Fekete az április Luis Enrique csapata számára, hiszen a másodikán hazai pályán elbukott El Clásico óta az FC Barcelona kikapott San Sebastianban, majd a madridi Vicente Calderon-stadionban is. Ez utóbbi vereséggel a címvédő kiesett a Bajnokok Ligájából.

Vasárnap este a Valencia a Nou Campban kellemetlen vendégnek bizonyult, végül győzelmet aratott Pako Ayestarán csapata.

A 7. percben Lionel Messi emelte a labdát a Valencia kapusába, a brazil Diego Alvesbe, négy perccel később Jordi Alba bal oldali beadásáról maradt le a középen érkező Luis Suarez.

A 22. percben egy katalán szöglet után Suarez a kapu torkából fejelt kapu fölé, három perccel később Messi távoli, bal lábas lövését ütötte oldalra Diego Alves.

A 26. percben A jobb szélen felfutó André Gomes hozta játékba a brazil Guilherne Siqueirát, aki éles szögből lőtt kapura. A labda Ivan Raktic lábáról vágódott a kapu bal oldalába úgy, hogy Claudio Bravo ütötte be a hálóba a játékszert (0-1).

A 39. percben Messi előbb a sorfalba rúgta a szabadrúgást, majd nyolc méterről a kapusba fejelte a labdát.

Az első játékrész hosszabbításában Dani Parejo tette le a labdát a bal szélen érkező Santi Minának, aki jobb lábbal tekerte el a labdát a kapu bal alsó sarkába (0-2).

[Customads id=646335]

A 47. percben Ivan Rakitic lőtt keapu mellé, a 54. percben Andre Gomez lövését „nyelte le” Claudio Bravo. A kétgólos hátrány ellenére Luis Enrique nem cserélt!

A 63. percben Messitől indult az akció, majd Jordi Alba bal szélről középre tett labdáját az argentin aranylabdás tít méterről a bal alsó sarokba helyezte (1-2). Ez volt Lionel Messi 500. gólja a Barcelonában, ám az ünneplés ezúttal elmaradt.

Messi egy hónapig nem lőtt gól a katalán klub színeiben, az argentin játékos utoljára március 16-án a 88. percben volt eredményes az Arsenal elleni BL-mérkőzésen. A következő öt Barcelona mérkőzésen nem tudott gólt szerezni, így végül 515 perces góltalanság után szerezte meg 500. találatát.

A hajrában a barcelona mindent megpróbált, ám nem siekrült bepréselniük az egyenlítő találatot. A 75. percben Rakitic remek megmozdulása után a horvát játékos 11 méterről leadott lövését hárította Diego Alves. A 83. percben Neymar lövése vágódott szögletre a blokkról.

A 89. percben Piqué hat méterre a kaputól mellel levette a labdát, majd csúnyán kapu mellé lőtt. Ez volt a mérkőzés legnagyobb kihagyott Barca-helyzete.

A Barcelona veresége azt jelenti, hogy a katalán listavezetőt pontszámban beérte az Atletico Madrid, míg az ősi rivális Real Madrid is mindössze egyetlen pontra van lemaradva.

Szerdán a Real Madrid a Villarrealt fogadja, míg az Atletico Madrid Bilbaóba, a Barcelona pedig La Corunába látogat.

Primera Division, 33. forduló:

FC Barcelona – Valencia 1-2 (0-2)
Gól: Messi (63.), ill. Rakitic (26., angel), Santi Mina (45+1.)

Atletico Madrid – Granada 3-0 (1-0)
Gól: Koke (15.), Fernando Torres (59.), Á. Correa (83.)

Getafe – Real Madrid 1-5 (0-2)
Gól: Pablo Sarabia (83.), ill. K. Benzema (29.), Isco (40.), G. Bale (50.), James Rodriguez (88.), Cristiano Ronaldo (90.)