Ismét madridi házi rangadó lesz a Bajnokok Ligájában

Real Madrid_LisbonA tavalyi finálé két résztvevője az Atletico Madrid és a Real Madrid ezúttal a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjében futott össze.

A tavalyi BL-döntő óta a Real Madrid és az Atletico Madrid hat alkalommal játszott egymás ellen, a sors azonban ismét összehozta a két madridi gárdát. Ez azt jelenti, hogy a spanyol főváros két prominens csapata 11 hónap alatt összesen 9 mérkőzést játszik le egymás ellen. Érdekesség, hogy a BL-döntőben a Real Madrid hosszabbítás után nyert 4-1-re, ám az azóta lejátszott hat mérkőzésből két döntetlen mellett az Atletico Madrid négyszer győzte le Cristiano Ronaldóékat. Ráadásul az utolsó, február 7-i találkozón az Atletico felmosta a padlót a Királyi Gárdával. A 4-0-ás hazai győzelemmel zárult mérkőzésen a Vicente Calderonban Tiago, Saul, Griezmann és Mandzukic is bevette Iker Casillas kapuját.

A Paris Saint-Germaint és a Barcelonát sem kell bemutatni egymásnak, hiszen a francia csapat és a katalán gárda két évvel ezelőtt szintén a negyeddöntőben játszott egymás ellen, míg ebben a szezonban azonos csoportba kaptak besorolást. A 2013-as negyeddöntő első felvonásán Párizsban 2-2-es döntetlen született, Blaise Matuidi a 90. percben egyenlített ki. A visszavágón Javier Pastore találatával vezetett a PSG Barcelonában, ám Pedro a 71. percben kiegyenlített. 3-3-as összesítése mellett, végül idegenben lőtt több góllal jutott tovább a Barcelona, azaz Xavi büntetőből szerzett párizsi gólja ért továbbjutást a katalánok számára. Két éve a folytatásban a későbbi győztes Bayern München (4-0, 0-3) gázolta el a Barcelonát.

Ősszel a francia fővárosban a Paris Saint-Germain nyert 3-2-re, míg a decemberi visszavágón 3-1-re nyert a Barcelona. Tehát ki-ki párharc esetén a Barca lépett volna tovább 5-4-es összesítéssel, de ugye a negyeddöntő már más kávéház…

Az FC Porto és a Bayern München párosítása kapcsán mindenki az 1987-es BEK-döntőt említi fel, amikor a németek Ludvig Kögl vezető találata után buktak el. A 78. percben az algériai Rabah Madjer sarkazott gólt Jean-Marie Pfaff kapujába, majd két perccel később a brazil Juary lőtt győztes gólt a Bayern kapujába (2-1).

A Juventus és az AS Monaco 1998-ban a Bajnokok Ligája elődöntőjében futott össze. Az első mérkőzésen Alessandro Del Piero mesterhármasa mellettt Zinedine Zidane is bevette Fabien Barthez kapuját (4-1). A visszavágón Nicola Amoruso találatával jutott vezetéshez a Juventus, ám a franciák fordítottak, a belga Philippe Leonard gólja után az 50. percben Thierry Henry volt eredményes. A franciák összesítésben az egyenlítő találatért harcoltak, amikor Del Piero ismét gólt lőtt, végül a horvát Robert Spehar állította be a 3-2-es végeredményt. A Juventus 5-4-es összesítéssel zsinórban harmadik alkalommal jutott be a BL-döntőjébe.