Isztambulban elődöntős a magyar-török páros

Cagla_Babos

Cagla Büyükakcay és Babos Tímea. Fotó: facebook.com/babostimea

A második helyen kiemelt Babos Tímea két szettben kikapott a 250 ezer dollár összdíjazású isztambuli salakpályás női tenisztorna nyolcaddöntőjében, majd a két lány párosban együtt jutott be az elődöntőbe.

A mérkőzés első szettjében a hazai pályán játszó török Cagla Büyükakcay, a világranglista 181. helyezettje 1:1 után brékelőnyre tett szert, amit 46 perc után szettelőnyre váltott. Babosnak (30.) 4:5-nél két bréklabdája volt, de nem tudott egyenlíteni.

A magyar játékos a második játszma nyitányán nullára veszítette el saját szervajátékát, de 1:2-nél sikerült elnyernie ellenfeléét. A folytatásban Babos előnyét mindig kiegyenlítette Büyükakcay, majd utóbbi 5:5 után ismét elvette a magyar adogatógémjét. Babosnak brékkel sikerült ugyan rövidítésre mentenie a játszmát, ott azonban Büyükakcay bizonyult a jobbnak, és 120 perc alatt megnyerte a mérkőzést.

A győztes Cagla Büyükakcay a negyeddöntőben a hatodik helyen kiemelt belga Elise Mertensszel találkozik majd, ráadásul ők ketten párosban is pályára lépnek egymás ellen.

TEB BNP Paribas Istanbul Cup
Isztambul, összdíjazás: 250 ezer dollár

Egyéni, nyolcaddöntő:

Jelina Szvitolina (ukrán, 1.) — Alexandra Cdantu (román) 6:3, 6:3
Sorana Cirstea (román, 5.) — Maria Sakkari (görög) 6:4, 6:2
Jana Cepelova (szlovák) — Sara Sorribes Tormo (spanyol) 6:4, 7:6,(3)
Dajana Yaszrtremszka (ukrán, WC) — Anna Kalinszkaja (orosz, LL) 6:1, 6:4
Basak Eraydin (török, Q) — Ayla Aksu (török, WC) 6:1, 6:3
Irina-Camelia Begu (román, 3) — Kirsten Flipkens (szlovák) 6:1, 1:6, 6:3
Elise Mertens (belga, 6.) — Sara Errani (olasz) 7:6 (3), 3:6, 6:3
Cagla Büyükakcay (török) — Babos Tímea (2.) 6:4, 7:6 (5)

Páros, negyeddöntő:

Dalila Jakupovic, Nadja Kicsenok (szlovén, ukrán) — E. Bouchard, K. Flipkens (kanadai, belga) – a szlovén, ukrán páros játék nélkül jutott tovább
Nao Hibino, Danka Kovinic (japán, montenegrói, 3.) — Natela Dzalamidze, Veronika Kudermetova (orosz, orosz)
Nicole Melichar, Elise Mertens (amerikai, belga, 4.) — A. Aksu, D. Jasztremszka (török, ukrán) 6:4, 6:2
Babos Tímea, Cagla Büyükakcay — Mariana Ducque-Marino, Andreea Mitu (kolumbiai, román) 3:6, 6:2, 10-8