Jaksic hat gólt lőtt a horvátok ellen

Kiütéssel felérő győzelmet aratott a Ferencváros a férfi vízilabda Eurokupa negyeddöntőjébe jutásért zajló második selejtezőkörben, a Népligetben, szombaton, így a házigazda két sikerével már továbbjutott.

A címvédő magyar csapat a pénteki győzelmét követően – amikor három góllal verte a montenegrói Primorac Kotort – szombaton valósággal kiütötte a négyes másik délszláv tagját, a horvát Jadran Splitet.

Már az első nyolc percben 6-1 volt az FTC javára, s két, egyformán 3-0-ra megnyert negyed után a befejező játékrészben újfent gólzáporral lepte meg riválisát.

A Ferencvárosban tarthatatlannak bizonyult az olimpiai és világbajnok szerb Nikola Jaksic, aki hatszor is bevette a splitiek kapuját. Vasárnap a spanyol Mataro vár a magyar együttesre.

Varga Zsolt, vezetőedző, FTC-PQS Waterpolo:„Az öltözői titkokat nem árulnám el, azt sem, mit mondtam pontosan a Kotor elleni meccs után a csapatnak. Azt azért látni kell, hogy három mérkőzésre egymás után nehéz ugyanazzal a koncentrációval felállni, mindenki lélekben inkább erre a mérkőzésre készült, mert azt gondoltuk, ez lesz a legnehezebb találkozónk. Ez volt az oka szerintem a tegnapi dekoncentrált játéknak. Éles váltással mára helyre tettünk mindent. Határozott játékkal, minden poszton azt hoztuk, amit ilyen találkozón kell. A Jadran a második negyedben fejben feladhatta, mi pedig ekkor sem engedtünk ki, nagy kedvvel és hévvel játszottunk, így alakult ki ez a különbség.

Vogel Soma, kapus, FTC-PQS Waterpolo: „Pont az volt az edzői elvárás, hogy ez egy teljesen más meccs legyen, mint a tegnapi, Kotor elleni. Örülök, hogy 6-1-es első negyeddel nyitottunk, és ez megadta az alapját az egész mérkőzésnek. Ha mindig így működik a védekezésünk, akkor szép jövő elé nézünk. A blokkok sokkal jobban a helyén voltak, személy szerint én is jobbnak éreztem a mai meccset, mint a péntekit. Elkerültük a buta gólokat, fegyelmezetten játszottunk és kevés gólon tudtuk így tartani az ellenfelet.

Férfi vízilabda Eurokupa, 2. selejtezőkör, D csoport (Budapest, Népliget):

FTC-PQS Waterpolo – Jadran Split (horvát) 17-3 (6-1, 3-0, 3-0, 5-2)
Az FTC góldobói: Jaksic 6, Német 3, Varga Dé., Mitrovic, Sedlmayer 2-2, Jansik, Nikic 1-1.

Miskolc: újabb döntetlen

A négyes legerősebbjének tartott olasz Verona elleni pénteki 11-11-es döntetlent követően a magyar együttes szombaton a vendéglátó gárdával került szembe, s bár az elején szívósan tapadt a hazai alakulat a magyarra, a nemzetközi porondon először szereplő borsodiak fokozatosan elszakadtak riválisuktól.

Az első negyedben még együtt haladtak a felek, s 3-5-ről egyenlíteni tudott a Pays D’Aix Natation a harmadik játékrészben, a Miskolc azonban magasabb fokozatba kapcsolt, s főképpen a ötödik gólját is meglövő Sasa Misicnek köszönhetően ellépett 10-6-ra.

Úgy festett, az előny a meccs végéig kitart, de nem így történt. Az európai szövetség honlapjának eredményközlése szerint a hajrában 13-11-re vezetett a Miskolc, amikor 22, majd két másodperccel a vége előtt is született egy-egy hazai gól, így 13-13-as döntetlennel zárult az összecsapás.

C csoport (Aix-en-Provence):

Pays D’Aix Natation (francia) – PannErgy-Miskolci VLC 13-13 (2-2, 1-3, 3-4, 7-4)
A miskolciak góldobói: Misic 5, Bowen, Berta 3-3, Milicic, Nagy 1-1.

Forrás: Fradi.hu/MTI