Jankovics legyőzte Muguruzát, Wozniacki ötszázadik meccsét nyerte

Jelena Jankovics. Fotó: Kevin Lee/Getty Images)

Jelena Jankovics. Fotó: Kevin Lee/Getty Images

A 2,589 millió dollár összdíjazású Vuhan Open elnevezésű női tenisztornán kedden kialakult  a legjobb 16 mezőnye.

A torna eddigi legnagyobb meglepetését a 2. helyen kiemelt Garbine Muguruza kiesése jelentette. A spanyol teniszezőt az ismét feltörekvő Jelena Jankovics győzte le 6:4, 7:6(2) arányban. A 31 éves szerb teniszezőnő következő ellenfele Barbora Strycova lesz, aki szetthátrányból fordítva győzött a japán Misaki Doi ellen. Egy héttel ezelőtt Tokióban Jankovics 6:4, 6:2 arányban nyert Strycova ellen.

Vuhanban szintén szetthátrányból nyert Dominika Cibulkova a német Laura Siegemund ellen. A szlovák lány következő ellenfele Karolina Pliskova lesz. Cibulkova két évvel ezelőtt a Kuala Lumpur-i elődöntőben, míg idén az eastbourni fináléban is legyőzte Pliskovát.

A kínai városban összejött két amerikai-orosz párharc is. Venus Williams és Szvetlana Kuznyecova kilencedik alkalommal játszik egymás ellen, eddig 4-4-es döntetlenre állnak. Nagyon érdekes, hogy utoljára hét évvel ezelőtt a katari világbajnokság negyeddöntőjében meccseltek egymással. Akkor Venus 6:2, 6:7(3), 6:4 arányban nyert Kuznyecova ellen.

A 8. helyen kiemelt Madison Keys ellenfele a selejtezőből érkezett Darija Kaszatkina lesz. Az olimpiai negyeddöntőben Keys 6:3, 6:1 arányban nyert.

Megnyerte Vuhanban második mérkőzését is Caroline Wozniacki, aki zsinórban hetedik mérkőzésén győzött. A dán teniszezőnek ez volt az 500. megnyert meccse. A nyolcaddöntőben ismét egymás ellen játszhat Agnieszka Radwanska és Wozniacki. A lengyel és a dán teniszező tokiói összecsapását a rendkvül összeszedetten játszó Wozniacki 4:6, 7:5, 6:4 arányban nyerte meg az elődöntőben.

Tizedik alkalommal játszik egymás ellen az első helyen kiemelt Angelique Kerber és Petra Kvitova. A német világelső a US Openen 6:3, 7:5 arányban nyert, Kvitova utoljára a két évvel ezelőtti Fed-kupa fináléjában tudta legyőzni Kerbert.