Japán és kínai győzelem a klubvilágbajnokság negyeddöntőjében

Paulinho. Foto: Mike Hewitt/FIFA

Paulinho fejelte tovább a kantoni csapatot. Foto: Mike Hewitt/FIFA

A Japánban zajló klubvilágbajnokság el a Bajnokok Ligája győztes FC Barcelona ellenfele a kínai Guangzhou Evergrande lesz, míg a Libertadores Kupa-győztes River Plate a Sanfrecce Hiroshima ellen játszik a döntőbe jutásért a jöbő héten.

A negyeddöntőben a mexikói América a második félidő elején jutott vezetéshez a Guangzhou Evergrande ellen, ám Luis Felipe Scolari csapata a hajrában fordítani tudott.

A mékőzés elején Robinho távoli bombaerejű lövését ütötte szögletre Moises Munoz, a másik oldalon az argentin Paolo Goltz jobb felső sarokba tartó szabadrúgását tenyerelte ki a mezőnybe Li Shuai.

Az 55. percben az argentin Dario Benedetto adott be az alapvonal mellől, a kapu elé berobbanó Oribe Peralta fejelt közvetlen közelről a hálóba (1-0). Egy kínai szöglet után Feng Xiaoting ajtó-ablak helyzetben lőtt az üres kapu mellé.

A 80. percben a bal szélen elfutó Paulinho adott középre, ahol háttal kapunak tarotta meg a labdát a csereként beállt Gao Lin, majd az érkező cserejátékos Zheng Long lövését védte be a kapuba Munoz (1-1).

Végül a 93. percben a szintén cserejátékos Yi Hanchao szöglete után Paulinho a kapust megelőzve fejelt a bal alsó sarokba (1-2).

A másik negyeddöntőben az a Sanfrecce Hiroshima nyert 3-0-ra a kongói Mazembe ellen, amely már egy mérkőzést játszott a klubvilágbajnokságon. Az úgynevezett play-off mérkőzésen a japán gárda 2-0-ra nyert az Auckland City ellen.

Az elődöntőben a Sanfrecce Hiroshima az argentin River Plate-tel, míg a kínai gárda az FC Barcelonával meccsel. A döntőt egy hét múlva rendezik Jokohamában.