Jégkorong MOL Liga: Hárman is idegenben győztek

MOL Liga logo.indd

Idegenbeli sikerek születtek a jégkorong MOL Ligában. Így nyert a DVTK, az FTC és az Újpest, csak a Dunaújváros győzött hazai pályán.

A Beograd két harmadon át jól tartotta magát, hiszen a DVTK csak egy góllal vezetett. A címvédő a záró felvonásban aztán bebiztosította a győzelmét. Brassóban a hazaiak 11. percben szerzett előnye a 31. percig kitartott, akkor azonban soroztak a vendégek.

A Ferencváros a 39. percben 13 mp alatt duplázott, így a záró felvonásra meglépett. A Brasov azonban egyenlített, de a vendégek ismét vezetéshez jutottak, majd üres kapus góllal lezárták a találkozót.

Csíkszeredában a hazaiak vezető gólját egy perc múlva kontrázta meg az Újpest, amely második gólját is fórból szerezte, majd a 42. percben Benk András révén meglépett kettővel. A csíkszeredaiak részéről mindez válasz nélkül maradt.

Dunaújvárosban a vendég Debrecen első harmad második felében mutatott rövidzárlata eldöntötte a találkozó: az Acélbikák 7:17 perc alatt három gólt lőttek.

JÉGKORONG MOL LIGA, ALAPSZAKASZ

SC Csíkszereda – UTE 1–3 (0–0, 1–2, 0–1)
Gól: Colby Lanceleve (28.), ill. Tóth Gergő (29., emberelőnyben), Nagy Nilan (33., ee.), Benk András (42.)

Dunaújvárosi Acélbikák – Debreceni HK 4–0 (3–0, 1–0, 0–0)
Gól: Németh Péter (13.), Becze Tihamér (18.), Justin Cseter (20., emberhátrányban), Borbás Gergely (40., emberelőnyben)

HK Beograd – DVTK Jegesmedvék 1–4 (0–1, 1–1, 0–2)
Gól: Hugo Turcotte (34.), ill. Peter Sakaris (16.), Sági Martin (30.), Andrew Johnston (44., kettős emberelőnyben), Hajós Roland (55.)

ASC Corona Brasov –  Ferencvárosi TC 3–5 (1–0, 0–3, 2–2)
Gól: Tomás Klempa (11., emberelőnyben), Nagy István (41., ee.), Balázs Zsombor (44.), ill. Henrich Jabornik (31., ee.), Juhamatti Hietamaki (38.), Jereme Tendler (39.), Szappanos Dávid (48.), Thomas Sumi (60., üres kapuba)

Az élcsoport állása: DVTK 13, MAC 11, Ferencváros 10 pont.