Jelentős különbséggel nyert az Érd

Az Érd HC hazai pályán 31-21-re legyőzte a francia Issy Paris csapatát a női kézilabda EHF Kupa selejtezőjének harmadik fordulójában, a párharc szombati, első mérkőzésén. A Debrecen Romániában, míg a Dunaújvárosi Kohász Dániában kapott ki.

Elsöprő fölényben volt a magyar csapat az első félidőben, és még a várakozásoknál is komolyabb, tízgólos előnyt alakított ki a szerb Katarina Krpez Slezak vezérletével. A francia együttes – amely mindössze 12 játékost nevezett a találkozóra – Crian Pintea révén igyekezett tartani magát, de a román beálló három gólja ehhez kevés volt.

A szünet után eleinte nem változott a játék képe, 24-9-es vezetés után azonban némileg kényelmessé vált az Érd, játékosai több helyzetet kihagytak, a párizsiak pedig ezt kihasználva 8-2-es sorozatot produkáltak. Az ekkor kialakult különbség megmaradt a végéig, így a magyar csapat jó esélyekkel várhatja a jövő szombati visszavágót.

A franciák legeredményesebb játékosa az osztrák Sonja Frey volt nyolc góllal.

Női kézilabda EHF-Kupa, 3. forduló, első mérkőzés:

Érd HC-Issy Paris (francia) 31-21 (18-8)
Érd: Foggea, Janurik (kapusok), Bernát, A. Bulatovics 4, Gávai 2, Gonzalez Alverez 1, Kisfaludy
1, Kiss N. 1, Klivinyi 3, Krpez 10, C. Lassource, Reizinger, Roberts 4, Signate 2, Szabó L. 2, Tóth
G. 1.
Issy: Dangueuger, Solberg 2 (kapusok), Abbingh, Bulleux, Deba 1, Fofana 2, Frey 8, Horacek 1,
D. Lassource, H. Oftedal 1, Pintea 5, Sercien Ugolin 1.

Egygólos dunaújvárosi vereség Dániában

Jól kezdte a találkozót a magyar csapat, amely nem engedte ellépni riválisát, sőt a szünetben vezetett. A második félidő elején első alkalommal vált egygólosnál nagyobbá a különbség a csapatok között (11-14), ennek ellenére a folytatás is szorosan alakult.

A 45. percben egyenlítettek a dánok, és egy perccel a vége előtt is döntetlen volt az állás. A meccs utolsó gólját a Köbenhavn szerezte. A válogatott Kovács Anna vezérletével kiharcolt minimális különbségű vereség idegenben jó eredménynek számít az újvárosiak számára a hazai visszavágó előtt, amelyet jövő szombaton rendeznek.

FC Köbenhavn (dán)-Dunaújvárosi Kohász KA 22-21 (11-12)
FCK: Andersen Bundsen (kapusok), Alm 2, Budstrup 4, Bjoernsen 4, Blomstrand 2, Bont 2, Caswell 1, Dulfer, Ebbesen 1, Fons 5, Hansen, Meyer, Nielsen, Schoenaker 1.
DKKA: Oguntoye, Tomasevics (kapusok), Bouti 3, Cifra, Bouti, Dombi 1, Grosch, Kazai 3, Klujber 1, Kovács A. 9, Micsijevics 1, Molnár B., Monori 1, Nick, Szalai B. 1, Szekerczés, Takács D. 1

A Debrecen kikapott Romániában

A meccs első és második gólját a románok szerezték, de a Debrecen gyorsan fordított (2-4), és a 16. percig remekül tartotta magát (8-8).

Ezt követően több helyzetet is kihagytak a vendégek, ezt kihasználva Andrea Pricopi vezérletével a Craiova ellépett (13-9). A folytatásban is pontosabbak voltak a hazaiak, és a szünetben négy góllal jobban álltak.

A szünet után is a brazil Juliana Borges Lima és a dán Lotte Grigel révén igyekeztek tartani magukat a debreceniek, mindketten sokat vállaltak, de hibáztak is. A románok 7-2-es sorozattal folytatták a találkozót (24-16), ám a hajrában összeállt a DVSC védekezése, az utolsó csaknem kilenc perc alatt nem kapott gólt, és mivel némileg sikerült felzárkóznia, izgalmasnak ígérkezik a jövő vasárnapi visszavágó.

SCM Craiova (román) – DVSC-TVP 24-19 (16-11)
SCM: Dumanska, Lung, Staciu (kapusok), Ardean Elisei 6, Florianu 5, Klikovac, Nikolic 3,
Popescu, Pricopi 6, Radoi 1, Selaru, Stoican, Ticu 1, Trifunovic, Tudor 1, Vizitiu 1.
DVSC: Horvát-Pásztor, Lajtos (kapusok), Borges Lima 2, Csáki, Grigel 7, Hajduch 1, Hársfalvi 2,
Palsdottir 1, Punko 4, Sirián, Szabó P., Tóvízi, Vantara-Kelemen 2, Varsányi, Zamfirescu