Jó hajrával győzelem a szerbek ellen

Tomori Zsuzsanna (b) és a szerb Jovana Stoiljkovic Herningben. MTI Fotó: Kovács Anikó

Tomori Zsuzsanna (b) és a szerb Jovana Stoiljkovic. MTI Fotó: Kovács Anikó

A magyar válogatott 32-26-ra legyőzte a két évvel ezelőtt ezüstérmes szerb csapatot Herningben a dániai olimpiai kvalifikációs női kézilabda-világbajnokság második, vasárnapi fordulójában.

A magyarok a Tunézia elleni 39-20-as sikerrel, a szerbek pedig a montenegróiak elleni 28-28-as döntetlennel kezdték szombaton a vb-t.

Gyors gólváltást követően az emberelőnyhöz jutott magyarok 3-1-re elléptek, majd Kovacsiczot állították ki. Kiss büntetőt védett, ám a jól kezdő Tomori emberhátrányban is betalált. A győri átlövő szórta a gólokat ebben a szakaszban. A 10. percben 8-4-nél kénytelenek voltak időt kérni a szerbek, akik a folytatásban sem tudtak magukra találni. A durvaságtól sem riadtak vissza, Tomorit ütötték le két percet érően, a magyar játékost pedig rövid időre le kellett cserélni. Szucsánszki is ápolást kapott, ám Kiss jól tartotta hátul a csapatot. Zácsik is erőre kapott, vezérletével sikerült 14-7-re megugrani.

Védekezést váltottak a szerbek, melynek köszönhetően faragtak hátrányukból a szünetig. A pihenő előtti hajrában kettős emberelőnyben volt a rivális Kovacsicz és Szucsánszki büntetésekor.

A második félidő elején már az egyenlítésért harcoltak a szerbek, ám kritikus pillanatokban hibáztak. Görbicz és a bokasérüléssel kezelt kapus, Bíró révén sikerült ismét erőre kapni (24-20), erre időt kért az ellenfél. Zácsik kiállításával megtört a lendület, erre Németh időkéréssel reagált. Állandósult a két-három gólos magyar vezetés, ehhez kellett, hogy Bíró ziccereket hárítson.

A hajrát egyértelműen jobban bírta a magyar együttes, így végül megnyerte a második vb-meccsét is.

Szucsánszki Zita (k), valamint a szerb Tamara Georgijev (b) és Jovana Stoiljkovic (j) a 22. női kézilabda-világbajnokság A csoportjában játszott Szerbia - Magyarország mérkőzésen a dániai Herningben, a Jyske Bank Boxen arénában. MTI Fotó: Kovács Anikó

Szucsánszki Zita (k), valamint a szerb Tamara Georgijev (b) és Jovana Stoiljkovic (j) a 22. női kézilabda-világbajnokság A csoportjában játszott Szerbia – Magyarország mérkőzésen a dániai Herningben, a Jyske Bank Boxen arénában. MTI Fotó: Kovács Anikó

Németh András szövetségi kapitány: – Tökéletes támadójátékkal kezdtünk, de a védekezésünk már az első negyedórában sem volt a legjobb. Ezt követően kicsit elbizonytalanodtunk, túlgondoltuk a dolgokat, cserék sem tudták továbbvinni a korábbi játékot. A játékvezetők sem voltak következetesek, ez nem könnyítette meg a dolgunkat. A szerbek a kifelé húzásos játékukat jól játsszák, erre több edzésen keresztül készültünk, de nem vált a vérünkké. Szünet után jobban védekeztünk, de ekkor a támadójátékunk esett szét. Pozitívum, hogy fel tudtunk állni, a végjátékot nagyon magabiztosan hoztuk, ennek feltétlenül örülök, talán még jobb is, hogy így nyertünk, nem pedig esetleg simán, több mint tíz góllal.

Zácsik Szandra, a mezőny legjobbja: – Tudtuk, hogy a szerb kapusoknak felfelé kell lőni, ezt sikerült is kihasználnunk. Hét gólos előny után sok hibát követtünk el, ezen javítanunk kell. Eddig minden úgy működik a vb-n, ahogy szeretnénk, kislányom is jól érzi magát, megyünk tovább.

Bíró Blanka: – Szerintem nagyon jól kiegészítettük egymást.
Kiss Éva: – Egyetértek, mindig elég, ha éppen csak egyikünk véd jól.

Görbicz Anita: – Nagyon örülünk, nehéz győzelem volt, de amikor feljött az ellenfél, akkor is mindig maradt tartásunk, mi tudtunk újítani. Kitűnő alap a folytatáshoz, hogy négy ponttal zártuk a hétvégét.

Szamoránsky Piroska: – Szorosabb lett, mint amilyen lehetett volna, de egy pillanatig sem éreztem veszélyben a sikerünket. Végig uraltuk a meccset, egyszer sem engedtük át a vezetést, szerintem az nem is volt kérdés, hogy nyerünk, csak az, hogy milyen arányban.

A csoportban hétfőn szünnap lesz, kedden pedig a londoni olimpián finalista montenegróiak következnek 18.30-tól.

A csoport (Herning):

Magyarország-Szerbia 32-26 (18-16)
Gól: Tomori 10, Zácsik 7, Szucsánszki 4(1), Kovacsicz 3, Szamoránsky 2, Görbicz 2(2), Bódi 1, Kovacsics 1, Mayer 1, Triscsuk 1, illetve
Radojevic 5, Krpez-Slezak 5(1), Zivkovic 4(1), Stoiljkovic 4, Janjusevic 3, Liscevic 3, Georgijev 1, Radosavljevic 1.

Dánia-Tunézia 32-20 (16-10)
Montenegró-Japán 29-23 (17-15)

Az állás: 1. Magyarország 4 pont (71-46), 2. Dánia 4 (62-41), 3. Montenegró 3, 4. Szerbia 1, 5. Japán 0 (44-59), 6. Tunézia 0 (40-71)

B csoport (Naestved):

Svédország-Lengyelország 31-30 (15-13)
Kína-Kuba 39-30 (22-15)
Hollandia-Angola 37-24 (19-11)

Az állás: 1. Hollandia 4 pont (79-45), 2. Svédország 4 (68-53), 3. Lengyelország 2 (57-53), 4. Kína 2 (60-72), 5. Kuba 0 (52-66), 6. Angola 0 (47-74)