Jó hajrával nyert a MAC Budapest

Az utolsó negyedben szerzett négy góljával fordított a MAC a Brassó ellen a jégkorong Erste Liga alapszakaszának hétfői játéknapján.

Fotó: Dömötör Csaba/MAC

Az első harmadot aktívabban kezdte a MAC, de a gólra 14. percig várni kellett: Chris Bodó talált be egy szépen kijátszott akció végén emberelőnyben. A Brassó három perc múlva egyenlített, egy kipattanó lövést Tranca kotort be.

A második felvonásban egy-egy kimaradt emberelőny után a vendégek szereztek vezetést Bors révén, majd egy újabb MAC-kiállítás után nagy lehetőséghez jutottak, de nem tudtak újabb gólt szerezni. A budapestiek is nagy erőket mozgósítottak az egyenlítésért, és ez az utolsó harmadban jött össze: a 47. percben Cunningham bombáját Tőke nem tudta védeni. A brassóiak ellentámadásait Arany hatástalanította, és az utolsó tíz percre beindult a MAC-henger. Brance Orban duplázott, a hajrában pedig Dansereau az üres kaput vette be.

A MAC visszavette a második helyet a Dunaújvárostól. Rossz hír ugyanakkor, hogy Fejes Nándor csuklótörést szenvedett.

Erste Liga

MAC Budapest-ASC Corona Brasov (román) 5-2 (1-1, 0-1, 4-0)
Gól: Bodó Christopher (14., emberelőnyben), Wesley Cunningham (47.), Brance Orban (52., 59.), Keegan Dansereau (60.), ill. Daniel Tranca (17.), Bors Huba-Ferenc (31.)

Fehérvári Titánok-SC Csíkszereda (román) 4-3 (2-2, 0-1, 1-0, 1-0) – hosszabbítás után
Gól: Joseph Antilla (12.), Péter Balázs (19.), Reiter Attila (41.), Kelin Ainsworth (64.), ill. Farkas Tamás (16., emberelőnyben), Molnár Zoltán (20.), Peter Fabus (35.)