Jól hajrázott, de kikapott a Siófok

Félidei jelentős hátrányából négy gólt ledolgozott, de kettővel így is kikapott otthon a Siófok a Dunaújvárostól a női kézilabda NB I szombati játéknapján.

Szekerczés Luca (DKKA) hét gólt szerzett Siófokon

A közelmúltban átadott siófoki Kiss Szilárd Sportcsarnokban lépett pályára Dunaújvárosi Kohász KA. György László tanítványaira rendkívül nehéz mérkőzés várt a több remek légióssal felálló Balaton-parti egylet otthonában, különösen annak tudatában, hogy a két gárda dunaújvárosi mérkőzését is a Siófok nyerte hat találattal. A mérkőzés eleje meglehetősen kapkodó játékot hozott, s bár az első gólt a hazaiak szerezték, mégis a Kohász nyugodott meg előbb, s ezt előbb Szekerczés Luca, majd Kazai duplája jelezte, ráadásul úgy, hogy közben egyet sem kaptak a vendégek, így a 8. percben 4-1-re vezettek.

A 17. percben már 8-3-ra vezetett a Kohász, s ekkor egyáltalán nem tűnt úgy, hogy a Siófok visszajöhetne a meccsbe. Elég volt azonban két kihagyott dunaújvárosi ziccer, s a gyors indításokból azonnal szorosabbá tette a meccset a házigazda, de a Kohász kézilabdázói is gyorsan kapcsoltak, s egy 4-0-s rohammal már héttel léptek meg ellenfelüktől a 25. perc végére (5-12). A siófokiak is igyekeztek jól élni a gyors indítások adta lehetőségekkel, de hiába jöttek vissza ötre, a hajrá is a vendégeké volt, így a szünetre 14-8-as dunaújvárosi vezetéssel vonultak a felek.

A Kohász az újabb harminc percet is jól kezdte, s Szekerczés, valamint Tomasevics (!) góljaival tudatosította ellenfelében, hogy sok jóra továbbra sem számíthat (8-16). A folytatásban felváltva szerezték találataikat a csapatok, ám a 40. perc környékén kisebb hullámvölgybe kerültek a vendégek, ezt sorozatban lőtt három találattal bosszulta meg a Siófok, így a 42. percben muszáj volt időt kérnie György Lászlónak, hogy rendet tegyen a fejekben (13-19).

Klujber Katrin szemfüles találata ötperces dunaújvárosi gólcsendet tört meg, s bár a vendéglátók Elghaoui révén tartották magukat, ahogy fogyott az idő, úgy tűnt egyre biztosabbnak a Kohász sikere (17-23). A véghajrához érve azonban ismét megtorpant támadásban a DKKA, s mikor az 57. percben feljöttek háromra a vendéglátók, ismét volt miért izgulni (20-23).

A Siófok csak az utolsó fél percben tudott újabb gólt szerezni, így a Kohász, ha a végén hullámvölgybe is került, összességében simán nyert, s 23-21-es sikerével megerősítette negyedik helyét a bajnoki tabellán.

K&H női kézilabda liga, 19. forduló:

GVM Europe-Vác – Békéscsabai ENKSE 48-28 (28-10)
Vác: Arenhart, Suba (kapusok), Barján 1, De 4 (3), Diószegi 5, Hámori 5, Helembai, Hornyák 2, Jovetic 5, Kácsor 3, Kovács 2, Lakatos 3, Pappné 6, Radosavljevic 7, Szondi 5.
Békéscsaba: Györkös, Popovic (kapusok), Bottó 2, Dombi, Farkas 2, Gidai 8 (3), Giricz, Kovacevic 6, Kovács, Mihálffy 3, Pintér, Szarka, Szögi 2, Vukajlovic, Walfisch 5 (1), Zöldi-Tóth.

Siófok KC-Dunaújvárosi Kohász KA 21-23 (8-14)
Siófok: Dedu, Szemerey (kapsuok), Aoustin 1, Barkóczi, Böhme 1, Elghaoui 9, Erdősi 3, Ferenczy 1, Geiger 2, Jezic, Maibom 3, Mazák-Németh, Nze-Minko, Sárosi, Such 1.
Dunaújváros: Oguntoye, Tomasevic 1 (kapusok), Bulath, Cifra, Dombi 2, Grosch, Kazai 3, Klujber 4, Kovács, Micijevic 4, Molnár 1, Nagy, Nick, Szalai 1, Szekerczés 7 (3), Takács.

Kecskeméti NKSE-Vasas SC 25-24 (12-13)
Kecskemét: Pusztai, Risovic (kapusok), Albert, Aron, Deáki 2, Fauszt 3, Gulya, Gulyás 1, Horváth, Kovács, Kucerova 3, Siska 4, Szabó 7 (4), Tóth, Varga 5.
Vasas: Győri, Antóni (kapusok), Arany 2, Becséri 2, Fekete 5, Hanusz, Hárs 1, Katona, Kocsis, Kuczora 5 (2), Mester, Németh 6, Németh 1, Pados 2, Szecsődi, Varjú

Alba Fehérvár KC-Budaörs 29-28 (13-16)
Fehérvár: Herr O., Mistina (kapusok), Boldizsár 1, Do 5, Gabina, Gjorgjijevska, Gorshenina 10, Lavko 8 (4), Májer 1, Mendy 2, Pelczéder 2, Rózsás, Temes, Utasi, Zhilinskaite.
Budaörs: Wéninger, Sipeki (kapusok), Berta 1, Brettner, Ertl 2 (1), Farkas 3, Gerháth 5, Hornyák 6, Juhos 4 (2), Kemény, Pálos-Bognár, Pásztor 2, Rácz, Szabadfi 1, Szöllősi-Zácsik 4, Zsigmond.

1.  Győri Audi ETO KC           19 18   –   1  618-421  36 pont
2.  FTC-Rail Cargo Hungaria     18 18   –   –  592-407  36
3.  Érd HC                      19 15   –   4  562-454  30
4.  Dunaújvárosi Kohász KA      19 13   1   5  541-458  27
5.  Kisvárdai KC                19 12   1   6  468-456  25
6.  GVM Europe-Vác              19 12   –   7  600-520  24
7.  Siófok KC                   19 11   –   8  541-515  22
8.  Alba Fehérvár KC            19  6   3  10  500-525  15