Joshua King mesterhármast szerzett a West Ham United ellen

Joshua_KingAz angol elsőosztályú labdarúgó-bajnokságban a hétvégén úgynevezett csonka fordulót rendeztek az FA Kupa negyeddöntői miatt.

A 28. fordulóban az AFC Bournemouth hazai pályán fogadta a West Ham United csapatát, a két gárda legutóbbi két mérkőzésén a londoni „Kalapácsosok” nyertek. A West Ham United hétfőn hazai pályán a Chelsetől kapott ki (1-2). Az AFC Bournemouth idei „teljesítménye” 5 vereség és három döntetlen a Premier League-ben, valamint egy vereség az FA Kupában. Eddie Howe csapata utoljára december 31-én győzött a Swansea City otthonában (0-3).

A Vitality-stadionban a 8. percben Sofiane Feghouli a hazaiak 16-osán belül vitte le a földre Danielst, a Bournemouth javára megítélt büntetőt Joshua King a kapu mellé lőtte. Másfél perccel később a másik oldalon Feghouli javított, az algériai beadása után Michail Antonio félfordulatból lőtte ki a bal alsó sarkot (0-1).

A 31. percben Joshua King a 16-oson belül bemutatott laza esernyőcsel után ballal helyezett a West Ham United kapujába (1-1). Öt perccel később a portugál Jose Funte buktatta Pugh-t, a haziak javára megítélt újabb tizenegyest Benik Afobe vállalta, ám a kongói csatár középre tartó, gyenge lövése után az elvetődő Darren Randolph megkaparintotta a labdát. A Bournemouth így az első félidőben két büntetőt hagyott ki.

Rögtön a második játékrész elején Afobe kapu elé beemelt labdáját Joshua King, ballal kapásból húzta be a WHU kapujába (2-1). A vendégek mestere Slaven Bilic az 58. percben Andre Ayew-t, majd húsz perccel később Samuel Byramot cserélte be.

A 83. percben éppen Byram visszapasszát az érkező Andre Ayew gurította Artur Boruc kapujába (2-2).

Végül a 90. percben Randolph hatalmas védése után a kipattanót Joshua King vágta be a vendégek hálójába (3-2). Az AFC Bournemouth 71 nap után tudott ismét nyerni.

A norvég Joshua King két évvel ezelőtt az FA Kupában még a Blackburn Rovers színeiben szerzett mesterhármast a Stoke City ellen.

Ha már FA Kupa, a sorozat idei kiírásában a negyeddöntőből kapott gól nélkül lépett tovább a legjobb négy közé az Arsenal, a Manchester City és a Tottenham Hotspur is. A negyedik összecsapásra hétfő este kerül sor: a Chelsea a Manchester Unitedet látja vendégül.

Premier League, 28. forduló:

AFC Bournemouth – West Ham United 3-2 (1-1)
Gól: Joshua King (31., 48., 90.), ill. M. Antonio (10.), A. Ayew (83.)

Everton – West Bromwich Albion 3-0 (2-0)
Gól: Mirallas (39.), Schneiderlin (45.), Lukaku (82.)

Hull City – Swansea City 2-1 (0-0)
Gól: Omar Niasse (69., 78.), ill. A. Mawson (90.)

FA Kupa, negyeddöntő:

Tottenham Hotspur – Millwall 6-0 (2-0)
Gól: C. Eriksen (31.), Heung-Min Son (41., 54. 90+3.), Dele Alli (72.), V. Janssen (79.)

Arsenal – Lincoln City 5-0 (1-0)
Gól: Walcott (45.), O. Giroud (53.), Waterfall (58., öngól), A. Sanchez (72.), A. Ramsey (75.)

Middlesbrough – Manchester City 0-2 (0-1)
Gól: David Silva (3.), Kun Agüero (67.)