Jozy Altidore duplázott Nigéria ellen

Mix Diskerud, Jozy AltidoreA lassan záruló felkészülési mérkőzések sorában az egyaránt vb-résztvevő Egyesült Államok és Nigéria Floridában lépett pályára egymás ellen. Az olasz válogatott a 2012-es brazil bajnok, Fluminensét győzte le 5-3-ra.

Jacksonville-ben több, mint 50 ezer néző volt kíváncsi a mérkőzésre. A 32. percben egy mintaszerű amerikai támadás végén Alejandro Bedoya (Nantes) jobb oldali beadását Fabian Johnson (Hoffenheim) továbbította Jozy Altidore-nak (Sunderland), aki két lépésről Vincent Enyeama (Lille OSC) mellett az üres hálóba belsőzött (1-0).

Jürgen Klinsmann a 60. percben cserélt először, ekkor Bedoyát Graham Zusi (Sporting Kansas City) váltotta. A 68. percben MIchael Bradley (Toronto) beadását Altidore vágta a jobb alsó sarokba (2-0).

A 85. percben Matt Besler (Sporting KC) a 11-es pontnál buktatta Victor Mosest (Liverpool), a Nigéria javára megítélt büntetőt maga a sértett végzete el. Moses a jobb alsó sarokba helyezett (2-1)

A világbajnokságon Nigéria június 17-én Irán ellen kezd, míg egy nappal később az Egyesült Államok először Ghána ellen lép pályára.

[sam id=”10″ codes=”true”]

Az olasz válogatott ezúttal nem másik nemzeti csapatot, hanem klubegyüttest választott felkészülési ellenfélnek, ráadásul nem is akárkit, hanem a 2012-es brazil bajnok Fluminensét.

Lorenzo Insigne gólját Chiquinho, Immboliéét pedig Carlinhos egyenlítette ki. Szünet után viszont az öltözőben ragadt a brazil együttes, másnak nem tudható be, hogy az olaszok három perc alatt három gólt is szereztek. Ciro Immobile kettőt, Insigne pedig még egyet szerzett a második félidőben.

A csereként beállt Mateus Carvalho remek bombája csak szépségtapasz volt, az olaszok gólzáporos meccset nyertek meg.

Felkészülési mérkőzések:

Egyesült Államok-Nigéria 2-1 (1-0)
Gól: Latidore (32., 68.), ill. V. Moses (86., 11-es)

Franciaország-Jamaika 8-0 (3-0)
Gól: Cabaye (17.), Matuidi (20., 66.), Benzema (38., 63.), Giroud (53.), Griezmann (77., 89.)

Trinidad és Tobago-Iran 0-2 (0-1)
Gól: Hajsafi (45.), Ghoochannejhad (54.)

Fluminense-Olaszország 3-5 (2-2)
Gól: Chiquinho (25.), Carlinhos (37.), Matheus Carvalho (64.), ill. Insigne (23., 55.), Immobile (31., 53., 54.)