Jozy Altidore duplázott Nigéria ellen

Mix Diskerud, Jozy AltidoreA lassan záruló felkészülési mérkőzések sorában az egyaránt vb-résztvevő Egyesült Államok és Nigéria Floridában lépett pályára egymás ellen. Az olasz válogatott a 2012-es brazil bajnok, Fluminensét győzte le 5-3-ra.

Jacksonville-ben több, mint 50 ezer néző volt kíváncsi a mérkőzésre. A 32. percben egy mintaszerű amerikai támadás végén Alejandro Bedoya (Nantes) jobb oldali beadását Fabian Johnson (Hoffenheim) továbbította Jozy Altidore-nak (Sunderland), aki két lépésről Vincent Enyeama (Lille OSC) mellett az üres hálóba belsőzött (1-0).

Jürgen Klinsmann a 60. percben cserélt először, ekkor Bedoyát Graham Zusi (Sporting Kansas City) váltotta. A 68. percben MIchael Bradley (Toronto) beadását Altidore vágta a jobb alsó sarokba (2-0).

A 85. percben Matt Besler (Sporting KC) a 11-es pontnál buktatta Victor Mosest (Liverpool), a Nigéria javára megítélt büntetőt maga a sértett végzete el. Moses a jobb alsó sarokba helyezett (2-1)

A világbajnokságon Nigéria június 17-én Irán ellen kezd, míg egy nappal később az Egyesült Államok először Ghána ellen lép pályára.

Az olasz válogatott ezúttal nem másik nemzeti csapatot, hanem klubegyüttest választott felkészülési ellenfélnek, ráadásul nem is akárkit, hanem a 2012-es brazil bajnok Fluminensét.

Lorenzo Insigne gólját Chiquinho, Immboliéét pedig Carlinhos egyenlítette ki. Szünet után viszont az öltözőben ragadt a brazil együttes, másnak nem tudható be, hogy az olaszok három perc alatt három gólt is szereztek. Ciro Immobile kettőt, Insigne pedig még egyet szerzett a második félidőben.

A csereként beállt Mateus Carvalho remek bombája csak szépségtapasz volt, az olaszok gólzáporos meccset nyertek meg.

Felkészülési mérkőzések:

Egyesült Államok-Nigéria 2-1 (1-0)
Gól: Latidore (32., 68.), ill. V. Moses (86., 11-es)

Franciaország-Jamaika 8-0 (3-0)
Gól: Cabaye (17.), Matuidi (20., 66.), Benzema (38., 63.), Giroud (53.), Griezmann (77., 89.)

Trinidad és Tobago-Iran 0-2 (0-1)
Gól: Hajsafi (45.), Ghoochannejhad (54.)

Fluminense-Olaszország 3-5 (2-2)
Gól: Chiquinho (25.), Carlinhos (37.), Matheus Carvalho (64.), ill. Insigne (23., 55.), Immobile (31., 53., 54.)

This entry was posted in Hírek and tagged , , , , . Bookmark the permalink.