Kabát Péter Lewandowski nyomában

Kabát Péter-Fotó: ujpestfc.hu

A Magyar Kupa 2. fordulójában az Újpest FC kileng, míg a Diósgyőri VTK hét gólt szerzett idegenben. A Békéscsaba és a Paksi FC csak a hosszabbításban lőt gólokkal jutott tovább.

A szombathelyiek a Pénzügyőr otthonában szerepeltek, és bár végig irányították a meccset, meglepetésre az első félidőben a kontrára beálló hazaiak alakítottak ki veszélyesebb helyzeteket. A félidő hajrájához közeledve a hazaiak védőjét, Kovács Dániel Zsoltot kiállította a játékvezető egy szabálytalanságnál, és büntetőt ítélt a Halinak, amit Iszlai Bence értékesített. A második félidő elején a Pénzügyőr emberhátrányban is egyenlíteni tudott, s bár a Haladás nem sokkal később válaszolni tudott, véglegesen csak a 92. percben dőlt el a találkozó, amikor Németh Márió átadása után Szőke Dániel vette be a hazai kaput, beállítva az 1-3-as végeredményt.

Az Újpest Kabát Péter mesternégyesének is köszönhetően fölényes, 9-0-ás győzelmet aratott Celldömölkön, de a DVTK sem maradt le sokkal góllövésben, 7-0-ra nyert Balatonfüreden. Miroslav Grumic mesterhármast jegyzett. Szintén három gólt szerzett az ajkai Besztercei Attila Rákosmentén.

Nebojsa Vignjevic elégedetten nyilatkozott a kilencgólos győzelemről: „Szerda délután két lelkes csapat találkozott egymással Celldömölkön, még nem jártam itt, de most megbizonyosodtam róla, hogy az ország ezen szegletében is becsülettel futballoznak a fiatalok. A kupasorozat második fordulója még az elejének számít, mégis nagy tétje volt a mérkőzésnek, hiszen a bajnokságban sok pontot hátrahagytunk a gyepen, itt bizonyítani kellett, hogy a csapat igenis képes jó játékkal, eredményesen futballozni. Természetesen nagy volt a különbség a két csapat között, de az ilyen mérkőzéseket sem lehet készpénznek venni. A hazai csapat küzdött becsülettel, sok veszélyes helyzetet kidolgoztak, de mindkét félidőben uralni tudtuk a játékteret és a mi játékunk érvényesült. Küzdelmes mérkőzés volt, ahol a jobb csapat győzött. Gratulálok a fiatal játékosaimnak és persze a rutinos rókáknak is, mindenki jó teljesítményt nyújtott ma.”

A harmadosztályú Nyíregyháza magabiztos, 4-0-ás győzelemmel küldte hazai az NB II-es Vácot, a tartalékos Honvéd pedig két góllal nyert Bonyhádon. A Békéscsaba Mezőkövesden harcolta ki a továbbjutás, 0-0-ás döntetlent követően a hosszabbításban két gólt szerezve. A Paks is a végére hagyta a döntést Gyöngyösön, a 0-0-ás 90 perc után a kétszer 15 perces hosszabbítás végén lőtte be a továbbjutást érő találatokat.

A Magyar Kupa 3. fordulójában csatlakozik a mezőnyhöz a nyáron a nemzetközi kupákban szerencsét próbált csapatok, a DVSC, az FTC, az MTK és a Videoton.

Magyar Kupa, 2. forduló:

Celldömölki VSE (megyei I.)-Újpest FC 0-9 (0-5)
Gól: Kabát Péter (12., 24., 42., 85.), Cseke Benjámin (15.), Nagy Gábor (30., 75.), Bakázs Benjámin (81.), Bardhi Enis (88.)

Mezőkövesd Zsóry FC (II.)-Békéscsaba 1912 Előre 0-2 (0-0, 0-0, 0-2) – hosszabbítás után
Gól: Kertész Tamás (96.), Birtalan Botond (99.)

Gyöngyös (megyei I.)-Paksi FC 0-2 (0-0, 0-0, 0-0) – hosszabbítás után
Gól: Bor Dávid ferenc (113.), Nagy Richérd (116.)

Pénzügyőr SE (III.) – Szombathelyi Swietelsky-Haladás 1-3 (0-1)
Gól: Luczek Dávid (51.), ill. Iszlai Bence (40.), Gaál Bálint (57.), Szőke Dániel (90+2.)
Kiállítva: Kovács Dániel Zsolt (38., Pénzügyőr)

Bonyhád (megyei I.)-Budapest Honvéd 0-2 (0-0)
Gól: Délczeg Gergely (53.), Prosser Dániel (72.)

Balatonfüred (III.)-Diósgyőri VTK 0-7 (0-4)
Gól: Miroslav Grumic (15., 17., 42.), Bacsa Patrik (38.), Bognár István (59., 90.), Kovács Gábor (71.)

Rákosmenti KSK-Ajka FC 2-3 (1-1)
Gól: Nehéz Máté (21.), Király Botond (50.), ill. Besztercei Attila (8., 82., 87.)

Kedden játszották:

Szolnoki MÁV FC (II.)-Vasas 1-2 (1-1)
Gól: Gajdos Zsolt (26.), ill. Czvitkovics Péter (34.), Papucsek Barna (53., öngól)
Kiállítva: Pokorni Péter (92.)

Kozármisleny (III.)-Puskás Akadémia 2-0 (0-0)
Gól: Nagy Mihály Krisztián (66.), Kocsis Adrián (90.)