Källman ijesztő sérülést szenvedett

jonasA svéd férfi kézilabda-válogatott 25-23-as vereséget szenvedett Spanyolországtól, azonban az északiak ennek ellenére is ott lesznek a riói olimpián.

A mérkőzés második félidejében 17-17-es eredménynél ijesztő sérülést szenvedett a szegediek klasszisa, Jonas Källman.

A második játékrész tizedik percében Alex Dujshebaev átlövése Jonas Källman fején csattant, amelytől a svéd balszélső néhány másodpercre elvesztette az eszméletét az Aftonbladet beszámolója szerint. A 34 éves játékost percekig ápolták, majd Kim Andersson segítségével az öltözőbe támogatták.  A mérkőzés után egy órával Jonas Källman megnyugtatott mindenkit, hogy jól van, bár a válogatott orvosa szerint enyhe agyrázkódást szenvedett.

A vártnak megfelelően szoros találkozót vívtak egymással a svédek és a spanyolok. Mivel Nilssonék négy ponttal vágtak neki a mérkőzésnek, így Victor Tomaséknak mindenképpen egy nagyobb győzelemre kellett törekedniük. Már az első játékrész során tapadtak egymásra a csapatok, a szünetre csupán egygólos spanyol előny alakult ki (11-12). A második félidő is hasonlóan izgalmasra sikeredett, ám Sarmientoék a hajrára nagyobb fokozatra kapcsoltak, öt perccel a vége előtt már hárommal vezettek. Az utolsó másodpercekben Ekberg fontos büntetőt értékesített, Andersson pedig egy távoli lövést hárított, így végül csak kettővel kaptak ki Spanyolországtól.

Svédország – Spanyolország 23-25 (11-12)

A csoport másik találkozóján Bombacék Iránnal mérték össze erejüket. A szlovénok könnyedén játszottak, fokozatosan növelték előnyüket, a félidőre már kilenc találat volt a különbség a két együttes között (17-8). A második játékrészben sem forgott veszélyben egy percig sem Margucék győzelme. Szlovénia nagyon simán 33-17-re győzte le Iránt, és jutott ki Svédországgal együtt Rióba.

Szlovénia – Irán 33-17 (17-8)

Forrás: hetmeteres.com