Jonas Källman volt a svédek veszte

Jonas Källman nyolc gólt szerzett. Fotó: Schmidt Andrea/Délmagyar.hu

A MOL-Pick Szeged hazai környezetben hét góllal legyőzte a svéd Kristianstad csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája szombati játéknapján.

A magyar együttes végig vezetve, magabiztos teljesítménnyel nyerte meg a továbbjutás szempontjából fontos összecsapást. A mezőny legeredményesebb játékosa a Szeged svéd balszélsője, Jonas Källman volt nyolc góllal.

Juan Carlos Pastor, a Szeged vezetőedzője: – Hamarabb, már az első félidőben is megtörhettük volna az ellenfelet, de a rossz passzaink miatt akkor még visszajött a meccsbe a jól induló svéd együttes. A fiúk megmutatták, hogy egy komoly és stabil csapat vagyunk, így már az első félidő végére nagyobb előnyt szereztünk. Tisztában vagyunk vele, hogy javulnunk kell a védekezésben ahhoz, hogy idegenben is nyerni tudjunk.

Ola Lindgren, a Kristianstad mestere: – Mindenekelőtt gratulálok a Szegednek a győzelemhez, ők voltak a jobbik csapat ma a pályán. Sok problémánk volt, nem működött a védekezésünk, így pedig nehéz lett volna nyernünk. Volt két nagyon gyenge periódus a játékunkban, azokat nem tudtuk kiheverni. Most megyünk haza, és megpróbálunk változtatni valamit a szerdai meccsig.

Anton Lindskog, a svédek játékosa: – Lassúak voltunk, Bombac és Mindegía szétcselezett minket, Källman pedig a szélről könnyedén lőtte a gólokat. Az első félidő végén voltak a legnagyobb problémáink, ez egy olyan csapat ellen, mint a Szeged, nem fér bele.

Ilyés Ferenc, a szegediek átlövője: – Örülök a győzelemnek és annak is, hogy magabiztosan jött ez össze. Ezzel együtt sok hibánk volt, amelyeken változtatni kell. Biztos, hogy telt házas meccset játszunk majd idegenben is, javulnunk kell, hogy legyen esélyünk Svédországban.

Férfi kézilabda VELUX EHF Bajnokok Ligája, B csoport, 7. forduló:

MOL-Pick Szeged – IFK Kristianstad (svéd) 35-28 (19-14)
MOL-Pick Szeged: Sierra – Prodanovics 2, Balogh 6/2, Bombac 2, Zubai 2, Ilyés 5, Källman 8. Csere: Wyszomirski (kapus), Blazevic 1, Vranjes 2, Mindegía 3, Parrondo 3, Csuruvija 1, Robledo. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
IFK Kristianstad: Simics – Björnsen 3/1, Cederholm 3, Lindskog 4, Pettersson 3, Dzsamali 8, Tollbring 6/1. Csere: L. Larsson (kapus), Hanisch 1, Eriksen, Lagergren, Jepson, Dahlin. Vezetőedző: Ola Lindgren.

Barcelona (spanyol)-Vardar Szkopje (macedón) 31-30 (16-13)
Gól: Jallouz 12, Rodriguez Entrerrios 5, Syprzak 4, Tomas Gonzalez 3, Sigurdsson 3, Gurbindo 1, Kopljar 1, Lazarov 1, Morros De Argila 1, ill. Gorbok 8, Brumen 4, Toskic 4, Dibirov 3, Karacic 3, Cindric 2, Shishkarev 2, Alex Dujshebaev 1, Lackovic 1, Maqueda 1, Marsenic 1.

Az állás: 1. Barcelona 11 pont/7 mérkőzés, 2. Szkopje 10/7, 3. Szeged 8/7, 4. RN Löwen 7/6, 5. Kielce 6/6, 6. Montpellier 4/6 (162-176), 7. Kristianstad 4/7 (203-219), 8. Kolding 2/6

Forrás: Délmagyar/EHF/MTI