Karácsony Kupa: döntőben a magyar válogatott

Érd, 2016. december 29. Bánhidi Bence (j) és a szlovák Jozef Hanták a kézilabda Provident Karácsony Kupa Magyarország - Szlovákia mérkőzésén Érden 2016. december 29-én. MTI Fotó: Szigetváry Zsolt

Bánhidi Bence (j) és a szlovák Jozef Hanták a Magyarország – Szlovákia mérkőzésén Érden. MTI Fotó: Szigetváry Zsolt

A magyar férfi kézilabda-válogatott kilenc góllal legyőzte Szlovákia csapatát az Érden zajló Provident Karácsony Kupa felkészülési torna csütörtöki elődöntőjében.

A Győri Mátyást betegség, Bartucz Lászlót kisebb sérülés miatt átmenetileg, Ilyés Ferencet és Nagy Kornélt pedig huzamosabb ideig nélkülöző magyarok jól kezdték a mérkőzést, magabiztosan őrizték az első percekben megszerzett előnyüket (10-6), a szünetben pedig négy góllal vezettek (17-13).

A második félidő elején a szlovák csapat – amelynek 16 fős keretéből tíz játékos a magyar NB I-ben szerepel – két gólra felzárkózott, de Javier Sabaté szövetségi kapitány időkérése után nem sokkal ismét hat találat volt a különbség (25-19).

A hazai együttes a hajrában többféle felállásban, többféle taktikai variációt gyakorolt – ráadásul Nagy László nem állt be, csupán a kispadról kísérte figyelemmel a meccset -, sikere így sem forgott veszélyben, sőt hat perccel a lefújás előtt már 33-23-ra vezetett, és végül kilenc találattal nyert.

A két csapat 31. egymás elleni mérkőzésén 22. alkalommal született magyar győzelem.

Xavi Sabaté szövetségi kapitány: – Jó mérkőzést játszottunk Szlovákia ellen, négy edzésen vagyunk túl, örülünk az eredménynek. Fáradt a csapat az őszi terhelés miatt, így ennek megfelelően forgattam a játékosokat, Nagy László ezért nem lépett pályára, Balogh Zsolt pedig kisebb sérüléssel küzd. Csehország ellen pénteken ismét remek alkalmunk lesz a fejlődésre és a gyakorlásra.

Provident Karácsony Kupa:

Magyarország – Szlovákia 35-26 (17-13)
Magyarország: Mikler, Fazekas, Borbély (kapusok), Ancsin 3, Balogh, Bánhidi 5, Bodó 4, Császár 6 (3), Gulyás 1, Harsányi, Iváncsik G. 3, Jamali 2, Juhász 3, Lékai 5, Ligetvári, Nagy L., Schuch, Szöllősi Sza. 2, Zubai 1.
Szlovákia: Paul, Stochl (kapusok), Antl 2, Briatka 3, Cigan 3, Dudás 2, Duris 3, Hanták, Holdos 1, Mazák, J. Mikita, M. Mikita 1, Pales, Petro 2, Urban 3 (1), Volentics 6 (4).

Érd, 2016. december 29. Ancsin Gábor (j) és a szlovák Martin Mazák a kézilabda Provident Karácsony Kupa Magyarország - Szlovákia mérkőzésén Érden 2016. december 29-én. MTI Fotó: Szigetváry Zsolt

Ancsin Gábor (j) és a szlovák Martin Mazák a kézilabda Provident Karácsony Kupán. MTI Fotó: Szigetváry Zsolt