Karakas Hedvig ezüst-, Csernoviczki Éva bronzérmes Bakuban

Az ezüstérmes Karakas Hedvi. Fotó: Szalmács Péter/MOB

Az 57 kilogrammos súlycsoportban szereplő Karakas Hedvig ezüstérmet szerzett a bakui Európa Játékok keretében zajló cselgáncs Európa-bajnokság csütörtöki nyitónapján. Csernoviczki Éva 48 kilogrammban bronzérmet szerzett.

Négy súlycsoportban hat magyar judoka kezdte meg a küzdelmeket a Bakuban zajló Európa Játékokon. A nyitónap ünnep volt a magyarok számára a Heydar Aliyev Arenában. Az 57 kilós Karakas Hedvig menetelt a legtovább, este döntőzött, ezüsttel zárt. A londoni bronzérmes Csernoviczki Éva Bakuban – az olimpiához hasonlóan – harmadik lett.

A londoni ötödik helyezett Karakas Hedvig erőnyerő volt az első körben, a másodikban pedig ipponnal verte az osztrák Tina Zeltnert. A negyeddöntőben a szintén világbajnoki bronzérmes német Miryam Roper várt a Honvéd judósára, majd a magyar lányt az elődöntőben a koszovói Nora Gjakova sem tudta megállítani.

A BHSE sportolója a korábbi négyszeres Európa-bajnok, portugál Telma Monteiro ellen küzdhetet meg az esti fináléban, ahol azonban a portugál nem egész két perc alatt ipponnal győzött, így Karakas Hedvig ezüstérmes lett.

Karakas Hedvig (kékben) és a portugál Telma Monteiro küzd a női cselgáncsozók 57 kilogrammos súlycsoportjának döntőjében. Fotó: Szalmás Péter/MOB

A 48 kilogrammos olimpiai bronzérmes, kétszeres Európa-bajnok Csernoviczki Éva (Ippon Judo Tatabánya SE) a bronzéremért csatázott az ukrán Marina Csernyak ellen, akit ipponnal vert.

Csernoviczki Évának 2008 óta zsinórban ez volt a nyolcadik alkalma, hogy Európa-bajnokságon dobogóra állhatott.

„Kicsit szomorú vagyok, mert amikor nyertem, akkor ipponnal nyertem, a vereségem alkalmával viszont rossz taktikát választottam” – nyilatkozta Csernoviczki a mob.hu-nak.

A judós hozzátette, teljesen azért nem elégedetlen az eredménnyel, és büszke arra, hogy két éremmel térhet haza az „olimpiai hangulatú” azeri fővárosból, hiszen az Európa Játékok egyúttal az Eb szerepét is betölti.

A tatabányai versenyző aláhúzta, továbbra is elsődleges célja, hogy kvalifikáljon Rióba, és ennek érdekében mindenképp dobogóra szeretne állni a világbajnokságon.