Karlovic nyerte a maratoni csatát

Ivo Karlovic. Fotó: Pat Scala/Getty Images

Rögtön az Ausztrál Nyílt Teniszbajnokság első fordulójában egy sokáig emlékezetes mérkőzést vívott egymás ellen a horvát Ivo Karlovic és az argentin Horacio Zeballos.

Óriási bajba került a szervakirály Karlovic, mert az első játszma rövidítésének elvesztése után elbukta a második szettet is, így hatalmas hátrányba került Zeballosszal szemben.

Amolyan lehetetlen küldetésnek tűnt 0-2-ről talpra állni, ám a horvát játékos megcsinálta a bravúrt. Karlovic a harmadik szettet egyetlen bréklabda megnyerésével húzta be, míg a negyedik játszmában két bréklabdát hárított, kétszer azonban elvette Zeballos adogatójátékát.

Innen indult a több, mint két órás döntő játszma, melyet Karlovic nyert meg 22:20 arányban. Az 5 óra 14 perces találkozón a horvát teniszező 75 ásszal 234-216-ra nyert Zeballos ellen, aki 33 ászt ért el a maratoni hosszúságú mérkőzésen.

A 84 játékból álló mérkőzés megdöntötte az eddigi Ausztrál Open rekordot, hiszen a 2003-as Andy Roddic – Younes El Aynaoui (4:6, 7:6, 4:6, 6:4, 21:19) negyeddöntő „csak” 83 játékot hozott. Az akkor mindössze 20 éves amerikai játékos és marokkói ellenfele 5 órát töltött a pályát.

Ivo Karlovic és Horacio Zeballos összecsapása maratoni hosszúságú volt, de időben még így is 39 perccel elmaradt Novak Djokovics és Rafael Nadal emlékezetes 2012-es döntőjétől, hiszen a szerb és a spanyol világklasszis fináléja 5 óra 53 percig tartott.

A Grand Slam-tornák időben leghosszabb és legtöbb játékot hozó mérkőzésének rekordját az amerikai John Isner és a francia Nicolas Mahut tartja. Ők ketten a 2010-es wimbledoni torna első fordulójában 11 óra 5 perc alatt 183 játékot vívtak egymás ellen. A döntő játszmát Isner nyerte meg 70:68-ra.

Ausztrál Open

Férfi egyéni, 1. forduló

Ivo Karlovic (horvát, 20.) – Horacio Zeballos (argentin) 6:7(8), 3:6, 7:5, 6:2, 22:20