Kásás Zoltán: Az 5. hely megszerzése sem lesz könnyű

Kasas_ZoltanKásás Zoltán újfent bizonyította, hogy kitűnő sportember. Nem bújt el a JochaPress.hu megkeresése elől a Montenegro elleni, ötméteresekkel elvesztett férfi vízilabda mérkőzést követően, hanem érdemi véleményt formált a látottakról.

„Az első két negyedben igen gyengén lőttek játékosaink, szinte önbizalom nélkül próbálkoztak. Ők tették naggyá az ellenfél kapusát, Sztepanovicsot. Hátul pedig elég „lyukasak” voltunk ebben az időszakban, tényleg elkerülhető gólokat is kaptunk.”

– Mi hozhatta meg a harmadik negyedben bekövetkezett fordulatot?

„Elkezdett jobban játszani a válogatott, a lövések pedig egyre kevésbé mentek testközelbe. Így derülhetett ki, hogy Sztepanovics sem csodakapus, neki is lehet gólokat lőni. Ekkor már kevésbé érvényesült az ellenfél fizikai fölénye és hosszas küzdelem után sikerült a mérkőzést döntetlenre menteni. Ekkor Vámos és Erdélyi gólerőssége volt különösen fontos.”

– Az ötméteresekről mi a véleménye?

„Ez már egyértelműen lutri! Ki gondolta volna, hogy a meccsen kitűnően lövő Vámos Márton nem tud a hálóba találni. A sokkal nagyobb kérdőjelet számomra Hosnyánszki Norbert gyenge próbálkozása jelentette. „Hosi” ugyanis a négy negyed folyamán is gyengén lőtt. Nem tudom, hogy esett rá a választás: Benedek döntött, vagy netán ő jelentkezett lövésre? Ez történt, sajnos, elúszott az első négy hely lehetősége, a kiesést pedig nehéz lesz megemészteni.”

– Mit várhatunk ebben a letargikus hangulatban a válogatottól az 5-8. helyekért esedékes folytatásban?

„Nem lesz könnyű, mert a lehetséges ellenfelek is jó erőt képviselnek. És az esetleges 5. hely sem jelent igazi vigaszt az elrepült álmokért.