Kassai Viktort mindennek elmondták Pápán

foci_Pápa, Bíró Péter, 440

Bíró Péter (balról) rendre beszólt Kassai Viktornak. Fotó: mno.hu

Pápán szenzációsan kezdett a hazai gárda az OTP Bank Liga mérkőzésen, majd a második félidő a Haladásé volt. Bíró Péter, a Pápa tulajdonosa nem kímélte a bírót. Állítólag megvan a befektető.

„Bárcsak esne ki a Pápa!”
Bármennyire is hihetetlen, egy pápai rendőrkisasszony szájából hangzott el ez a „jókívánság” a Perutz-stadion bejáratánál. A miértre  pofonegyszerű  válasz érkezett: „Mert akkor nem kellene kijárni ezekre a dögunalmas meccsekre…”

A két szomszédvár derbije amúgy évek óta pikáns összecsapás, főleg azóta, hogy a Lombard jelenlegi tulajdonosa, Bíró Péter 11 éve elhagyta az akkor általa tulajdonolt Haladást, és átvette a Pápát.

Kassai Viktor a sípjába fújt, a Pápa pedig hatalmas iramban kezdett.foci_Kassa Viktor labdával, 200x

A 4. percben Pongrácz beadását a kétméteres Popin fejelte Gyürü kapujának jobb felső sarkába. 1-0. A 8. percben Seye Yannicktól kapott jó labdát, és balról, jobbal, hat méterről a bal sarokba helyezett. 2-0. A 17. percben Jagodics szépített (2-1).

A Szombathely átvette az irányítást, a 49. percben a kiugró Radó 16 méterről egyenlített. (2-2)

A hátra lévő időben Bíró Péter, a Pápa mostanában viharos sorsú tulajdonosa többször is beszólt Kassai Viktornak, az idén első mérkőzését vezető sztárbírónak. Az egyik, tökéletesen érthető és hallható véleménynyilvánítás után Kassai hosszú másodpercig fixírozta a kritikáját a sajtótribün tetejéről megfogalmazó klubvezetőt…

A vége maradt 2-2, bár Kassai ítéletei a továbbiakban is borzolták az amúgy is pattanásig feszült hazai idegeket. A lefújás után mindenesetre az újabban Pápán tevékenykedő – bár hivatalos titulussal nem rendelkező – Gál László, a Ferencváros és a Videoton korábbi klubigazgatója elárulta, hogy Bíró éjt nappallá dolgozik a csapat megmentésén, és állítólag már megvan az a befektető, aki biztosítja a klub NB I-es jövőjét.

Ehhez már csak az kell, hogy a Pápa bennmaradjon…

A meccs után Illés Béla, a Haladás sportigazgatója elismerte, a 8. percben attól tartott, kapnak legalább egy négyest. Szűcs Lajos, a hazaiak kapusa viszont éles szavakkal bírálta Kassai Viktort, aki szerinte a vendégek egyenlítő gólja előtt hatalmasat hibázott, és végig indiszponáltan vezette a meccset. (Mondjuk, ebben az utolsó megjegyzésben teljes egyetértés volt szombathelyiek és pápaiak között…)