Kaszatkina nyerte a tinédzserek csatáját

KaszatkinaA 776 ezer dollár összdíjazású charlestoni tornán az orosz Darija Kaszatkina nyert Jelena Ostapenko ellen.

Az egyaránt 19 éves orosz és lett lány már junior versenyzőként is szép sikereket ért el. Darija Kaszatkina 2014-ben a Roland Garroson, míg Jelena Ostapenko Wimbledonban nyert a juniorok között. Az orosz tinédzser Charlestonban aratta első tornagyőzelmét, a kiemelés nélküli Darija Kaszatkina a friss világranglistán 13 helyet javítva a 29. pozíciót foglalta el, míg Ostapenko 16 helyet javított.

Mexikóban Anasztaszija Pavljucsenkova három játszmában győzte le a világelső Angelique Kerbert, az orosz teniszezőnő a világranglistán maradt a 16. helyen.

Babos Tímea előző heti pozícióját megőrizve a 30. helyen áll a női teniszezők legfrissebb világranglistáján. A magyar játékos Monterreyben a múlt héten negyeddöntőig jutott, ezen a héten pedig a svájci Bielben lép pályára, ahol az orosz Jevgenyija Rogyinával kezd a 32-es táblán.

Gálfi Dalma Baboshoz hasonlóan megőrizte pozícióját, így továbbra is 155. a WTA-rangsorban.

Döntő:

Anasztaszija Pavljucsenkova (orosz, 2.) — Angelique Kerber (német, 1.) 6:4, 2:6, 6:1