Katie Ledecky kétszer is legyőzte Hosszú Katinkát

Katie Ledecky. Fotó: Ronald Martinez/Getty Images

Az Arena Pro Swim versenysorozat második állomásán Hosszú Katinka 100 gyorson 37 századmásodperccel maradt le a dobogóról, míg a 400 gyors döntőjében az utolsó helyen végzett.

A mindössze 18 éves Katie Ledecky 100 gyorson 63 századmásodperccel kapott ki Sarah Sjöströmtől, a harmadik helyen Abby Weitzel végzett. A svéd lány 100 pillangón sem talált legyőzőre, Sjöström az amerikai Dana Vollmer és Noemie Thomas előtt ért célba.

400 gyorson Latie Ledecky négy percen belüli idővel nyert Leah Smith és Becca Mann előtt. Hosszú Katinka 4:06.58 perces idővel kvalifikálta magát a döntőbe, ám a fináléban mindössze 4:12.77 perces időre volt képes.

Szombaton következik a 200 hát és a 400 vegyes, Hosszú Katinka mindkét számban a legjobb idővel nevezett.

Hosszú Katinka 200 háton (2:08.32 perc) és 400 vegyesen (4:37.50 perc) is a legjobb idővel jutott be a döntőbe Austinben.

Közzétette: Jochapress – 2016. január 16.

A férfiaknál Michael Phelps 100 gyorson csak a 6. helyen ért célba. A győztes Nathan Adrian és a francia Jerem Stravius is 49 másodpercen belüli időt úszott. Száz pillangón azonban már nem talált legyőzőre a 30 éves Phelps, aki több, mint egy másodpercet javított délelőtti eredményén. Phelps 5-6 évvel fiatalabb kihívóit utasította maga mögé, a 31 éves Ryan Lochte az 5. helyen ért célba.

200 méter mellen a svéd Erik Persson harmadik legjobb idővel jutott be a fináléba, ám ott 73 századmásodperces javítása ellenére lemaradt a dobogóról.

400 gyorson a francia Jordan Pothain utasította maga mögé az amerikai mezőnyt. Az első három úszó 3:51 percen belüli idővel ért célba, Pothain mindössze 9 századmásodperccel nyert Michael McBroom előtt.

…8. Hosszú Katinka 4:12.77
Michael Phelps 52 másodpercen belüli idővel nyert 100 pillangón. Fotó: Ronald Martinez/Getty Images