Katinka lecsúszott a világcsúcsról

Hosszú Katinka saját, 4:19.46 perces világcsúcsához közeli idővel, 4:19.82-vel nyerte a 400 méteres vegyesúszást a rövidpályás világkupa-sorozat második állomásának első napján Berlinben.

A másik magyar résztvevő, a pénzdíjas vk-szériában ezúttal debütáló Kozma Dominik 100 méter gyorson kétszer is megjavította az országos rekordot.

A 25 méteres medencében zajló németországi viadal honlapja szerint Hosszúnak csupán az óra volt az ellenfele, s végül – 36 századmásodperccel maradva el élete eddigi legjobbjától – világkupa-rekorddal nyert.

Katinka amikor megtudta, hogy nincs meg a világcsúcs egy bödületesen nagyot káromkodott bele a medencébe, míg parton Shane Tusup fogta a fejét és dühöngött az elmaradt világrekord miatt.

A második helyezett, amúgy legerősebb európai vetélytársnak számító spanyol Mireia Belmonte csaknem három másodperccel később ért célba, mint a nagymedencében háromszoros olimpiai, hétszeres világbajnok magyar klasszis.

A Világkupa-sorozatban Hosszú Katinka legnagyobb ellenfele, a svéd Sarah Sjöström nyert 50 m pillangón, 200 m gyorson, így továbbra is nagy nyomás alatt tartja a magyar úszónőt.

Berlinben élete első rövidpályás világkupa-indulását két országos csúccsal ünnepelte Kozma Dominik: az első számú hazai sprinter a 100 méter délelőtti selejtezőjében Takács Krisztián 47.31-es rekordját adta át a múltnak, majd a délutáni döntőben már saját friss legjobbját vitte még lejjebb, 46.93-ról 46.50 másodpercre. Ez a fináléban a negyedik helyhez volt elég.

Ebben a versenyszámban az orosz Vlagyimir Morozov állított fel új világkupa-rekordot,