Kerber és Venus Williams is kiesett

Ashleigh Barty zsinórban negyedik mérkőzését nyerte meg Cincinnatiben

Cincinnatiben a 2,8 millió dollár összdíjazású női tenisztornán egyaránt három játszmás mérkőzésen szenvedett vereséget a 3. helyen kiemelt Angelique Kerber és a 9. Venus Williams.

A fogadóirodáknál egyértelműen a korábbi világelső volt a favorit, ám az ausztrál hölgy a legtöbbször kellemetlen ellenfél szokott lenni, így Venus Williams nem mehetett biztosra.

Nem is kezdett túl jól a kilencedik kiemelt, hiszen az első felvonásban egyetlen bréket láthatott a publikum.

A folytatásban az amerikai hölgy összeszedte magát, kétszer is elvette ellenfele adogatását, és mivel erre a túloldalról nem jött válasz, következhetett a döntő szett. Ott viszont Ashleigh Barty brékelt kétszer, Williams pedig nem tudott újítani, így az ausztrál versenyző megérdemelten jutott a harmadik körbe.

Az ausztrál lány következő ellenfele a Jelena Vesznyinát búcsúztató Caroline Wozniacki lesz, aki legutóbb Torontóban volt finalista.

Bejutott a 3. fordulóban a szintén a selejtezőből érkzett Camila Giorgi, az olasz lány a második körben Daria Gavrilovát búcsúztatta 7:6(1), 5:7, 6:3 arányban.

Jekaterina Makarova 6:4, 1:6, 7:6(11) arányban győzte le a korábbi világelső Angelique Kerbert.

Az alsó ágon már a legjobb 16 között lesz két nagyon izgalmas párosítás. A 2. helyen kiemelt Simona Halep következő ellenfele Anastasija Sevastova lesz. A lett teniszezőnő korábban háromszor legyőzte román ellenfelét, ám Halep idén kiegyenlített, majd 4-3-ra átvette a vezetést. Simona Halep tavaly a bukaresti fináléban, míg idén a stuttgarti negyeddöntőben és a madridi elődöntőben is legyőzte Sevastovát.

Konta Johanna és Dominika Cibulkova mindössze harmadik alkalommal játszik egymás ellen, tavaly Ausztráliában a szlovák lány, míg a stanfordi elődöntőben a brit Konta nyert.