Két argentin góllal nyert a Juventus, Puscas kezdő volt az Interben

Vidal_Tevez_440Az olasz és a német listavezető is magabiztosan nyert a hétvégén. Milánóban először volt kezdő George Puscas, az Internazionale 187 cm magas csatára április 8-án lesz 19 éves.

Olaszországban a listavezető Juventus két argentin találattal győzött az Empoli ellen. Carlos Tevez már a 4. percben megkínálta egy távoli lövéssel Luigi Sepét. A 34. percben Vidal elől mentett az Empoli kapusa. A 42. percben Sepe egy „hazaadás” után szedte fel a labdát. Sturaro harcolt a labdért Ruganival, végül utóbbi lábát érte utoljára a labda, a játékvezető jogosan szabadrúgást ítél a Juventusnak. Carlos Tevez az öt és feles bal sarkáról vágta a labdát a jobb felső sarokba (1-0).

Az 51. percben Pucciarelli fejesét hárította Gianluigi Buffon. Hazai oldalon a második félidő derekán Llorentét Alvaro Morata váltotta, majd Sturari helyére Roberto Pereyra állt be. A 83. percben megsérült Vidal Simone Pepe váltotta.

Végül a 94. percben Tevez remek cselei és lövése után Sepe oldalra ütötte a labdát, ám balszerencséjére érkezett Roberto Pereyra, aki bal lábbal helyezett az Empoli kapujába (2-0). Az argentin középpályás a Juventus színeiben korábban, három nap különbséggel egy-egy gólt lőtt a Hellas Verona ellen az Olasz Kupában, majd a bajnokságban.

A Juventust üldöző AS Roma Miralem Pjanic egyetlen góljával győzte le a Napolit. Luca Toni duplázott a Cesena ellen, a Hellas Verona veterán csatára 15 találatnál jár a bajnokságban.

A Fiorentina két góllal nyert a Sampdoria ellen és a firenzei gárda egy ponttal megelőzte a genovaiakat.

Milánóban először volt kezdő George Puscas, az Internazionale 187 cm magas csatára április 8-án lesz 19 éves.

Serie A, 29. forduló:

Juventus-Empoli 2-0 (1-0)
Gól: Carlos Tevez (43.), Roberto Pereyra (90+4.)

AS Roma-Napoli 1-0 (1-0)
Gól: Pjanic (25.)

Cagliari-Lazio 1-3 (0-1)
Gól: Marco Sau (49.), ill. Klose (31.), Biglia (60., 11-es), Parolo (90.)
Kiállítva: Diakité (68., Cagliari)

Fiorentina-Sampdoria 2-0 (0-0)
Gól: Diamanti (61.), Mohamed Salah (64.)

A német elsőosztályú labdarúgó-bajnokság dortmundi rangadóján a Bayern München egyetlen góllal nyert. A 36. percben egy óriási dortmundi védelmi hiba végén Robert Lewandowski fejelt egykori csapata kapujába (0-1). A második félidő derekán Philip Lahm helyére beállt Thiago Alcantara, a Barcelonától igazolt spanyol középpályás utoljára tavaly március 29-én játszott. Azon a találkozón szenvedett térdszalagszakadást, majd a májusi műtét után októberben edzésen sérült meg újra és ismét kés alá került…

A Wolfsburg 3-1-re nyert a Stuttgart ellen, Ricardo Rodriguez egy büntető értékesítése után az 56. percben duplázott. A svájci hátvéd legutóbb a Lille OSC elleni idegenbeli Európa Liga mérkőzésen duplázott. A BayArénában Gonzalo Castro és Stefan Kiessling is két-két gólt szerzett a Hamburger SV ellen. Stieber Zoltánt a szünetben lecserélte Peter Knabel.

A Hoffenheim hazai pályán kapott ki 1-4-re a Borussia Mönchengladbachtól, Szalai Ádám nem jutott játéklehetőséghez. Max Kruse egy büntető értékesítése után két gólpasszt is kiosztott. Patrick Herrmannkétszer vette be a Hoffenheim kapuját. A német középpályás legutóbb a Hannover 96 ellen duplázott.

Bundesliga, 27. forduló:

Borussia Dortmund-Bayern München 0-1 (0-1)
Gól: Lewandowski (36.)

Wolfsburg-VfB Stuttgart 3-1 (1-1)
Gól: Ricardo Rodriguez (41., 11-es, 56.), Schürrle (76.), ill. Harnik (44.)

Hoffenheim-Borussia Mönchengladbach 1-4 (1-3)
Gól: Schipplock (17.), ill. M. Kruse (26., 11-es), Patrick Herrmann (31., 51.), Raffael (36.)

Bayer Leverkusen-Hamburger SV 4-0 (2-0)
Gól: G. Castro (7., 63.), Kiessling (44., 56.)