Két brazil fejesgóllal jutott tovább a Paris Saint-Germain

David Luiz fejese hosszabbítást ért. Fotó: AP

A Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének hatodik játéknapján a Bayern München kiütötte a Shaktar Donyeck csapatát, míg a Paris Saint-Germain emberhátrányban harcolta ki a továbbjutást Londonban.

Londonban amilyen nyugodtan indult a mérkőzés, annál paprikásabb lett a hangulat az első félóra végén, amikor Zlatan Ibrahimovic brutálisan felrúgta Oscart. Björn Kuipers a mérkőzés holland játékvezetője azonnal piros lapot adott a svéd csatárnak.

Laurent Blanc a franciák vezetőedzője Zlatan kiállítása után nem cserélt, így már csak Pastore és Cavani maradt elől, de a befejező csatárát elveszítette a PSG.

A 40. percben Oscar lövése után védett Sirigu, majd az első játétékrész zárásaként Cavani lépett oda Diego Costának a PSG 16-osán belül, ám a játékvezető nem ítélt büntetőt. A spanyol játékos kisebb dührohamot kapott az esetet követően.

A második félidő elején az emberelőnyben játszó Chelsea nyugodtan tartotta az állást, azaz Jose Mourinho együttese bízott magában és a Párizsban megszerzett Ivanovics-gólban. Nem kellett volna!

Az 57. percben Cavani ugrott ki a leshatáron, az ötös bal sarka előtt remek csellel még a kapust is elfektette, ám az uruguayi kissé kisodródott helyzetből megeresztett balos lövése a jobb kapufán csattant.

A 81. percben egy hazai szögletet követően nem tudtak felszabadítani a párizsi védők, Diego Costa rosszul eltalált lövése épp Tim Cahill elé pattant, aki 10 méterről nagy erővel bombázott a hálóba (1-0).

Valószínűleg a Stanford Bridge közönsége a megszerzett gól után fellélegzett, nyugodtan hátradőlt és várta a játékvezetői hármas sípszót.

Blanc rögtön kettőt cserélt, beküldte a pályára Ezequiel Lavezzit és a mindössze 19 éves Adrien Rabiot-t.

Négy perccel később Lavezzi jobbról érkező szögletet követően David Luiz fejelt védhetetlenül a hálóba (1-1).

A hosszabbítás 6. percében Thiago Silva mentett kézzel a tizenhatoson belül Zouma elől a levegőben. A labda mögé Eden Hazard állt oda, a belga játékos rendkívül higgadtan gurított a jobbra mozduló Sirigu mellett a kapu középbe (2-1).

A 116. percben David Luiz fejesét bravúrral ütötte szögletre Courtois, ám a második sarokrúgásnál már tehetetlen volt Thiago Silva bólintását követően (2-2).

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 2. mérkőzés:

Chelsea – Paris-Saint Germain 2-2 (0-0, 1-1, 2-1)
London, Stamford Bridge. Vezette: Björn Kuipers (holland)
Gól: Tim Cahill (81.), Eden Hazard (96.), ill. David Luiz (86.), Thiago Silva (114.)
Kiállítva: Ibrahimovic (31.)
CFC: Courtois – Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta – Ramires (Drogba, 91.), Matic (Zouma, 85.) – Fabregas – Oscar (Willian, 46.), Hazard – Diego Costa.
PSG: Sirigu – Marquinhos, Thiago Silva, David Luiz, Maxwell – T. Motta – Verratti (Lavezzi, 82.), Matuidi (Rabiot, 82.) – Pastore (G. van der Wiel, 117.), Cavani – Ibrahimovic.

Továbbjutott, 3-3-as összesítéssel, idegenben lőtt több góllal a PSG.

Thiago Silva fejes továbbjutást ért. Fotó: sportinglife.com

Megsérült Robben és Ribery is

A Sahtar Donyecknek ideiglenesen otthont adó Lvivben gyenge mérkőzést vívott egymással az ukrán és a német csapat, a 0-0 hűen kifejezte a játék képét. A visszavágón azonban már dönteni kellett, és a papírforma egyértelműen a Bayern sikerét ígérte.

A vendégek három percig még bízhattak a csodában, ekkor ugyanis Olekszandr Kucser buktatta a tizenhatoson belül Mario Götzét, amiért a bajorok tizenegyest kaptak, a donyeckiek védője pedig piros lapot kapott. A büntetőt Thomas Müller magabiztosan értékesítette, ezt követően gyakorlatilag csodára lett volna szükség ahhoz, hogy Mircea Lucescu tanítványai kiharcolják a továbbjutást – igaz ehhez egyetlen gól is elég lett volna, hiszen akkor az idegenben lőtt gólok a vendégek javára billentették volna a mérleg nyelvét.

A hazaiak azonban igyekeztek minél hamarabb tudatosítani ellenfelükben, hogy semmi esélyük nincsen. Igaz, az első félidő derekán Robert Lewandowski még csak a kapufát találta el egy jobb oldali beadást követően, azonban bő tíz perccel később a lengyel támadó kihagyott ziccere után Jérome Boateng duplázta meg a németek előnyét. Az első félidő krónikájához egyébként hozzátartozik az is, hogy Arjen Robbent, a hazaiak egyik legnagyobb sztárját a tizenkilencedik percben le kellett cserélni.

A fordulás után gyorsan lerendezte a meccset a Bayern, hiszen előbb Franck Ribéry, majd Thomas Müller talált be, így az eredményjelzőn már 4-0 állt, és még csak az ötvenkettedik percet írtuk. Ezt követően már csak az volt a kérdés, hogy a végén vajon mennyi lesz közte.

Erre a választ Holger Badstuber, Robert Lewandowski és Mario Götze adta meg, ugyanis a bajorok mindhárom játékosa betalált, így a hetvenötödik percre beállt a 7-0-s végeredmény. Ez egyben azt is jelenti, hogy ugyanilyen arányú összesítéssel jutottak a németek a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe.

Josep Guardiola: „Nem is kérdés, hogy elégedett vagyok-e, egyértelműen következik az eredményből. Persze, kicsit könnyebb dolgunk volt, hiszen szinte végig tíz ember ellen kellett játszanunk. Gratulálok a csapatomnak a negyeddöntőbe jutáshoz! Ez volt az első alkalom edzői karrierem során, hogy öt támadóval játszott a csapatom. Az első mérkőzésen sok gondunk volt a védekezésükkel, ezért most úgy döntöttem, hogy Ribéry, Robbent, Müllert és Lewandowskit is felküldöm. Tudtuk, hogy a Sahtar mire képes támadásban, ám könnyebb dolgunk lett a kiállítást követően.”

Bayern München-Shaktar Donyeck 7-0 (2-0)
München, Allianz Aréna. Vezette: William Collum (skót)
Gól: Thomas Müller (4., 52.), Jerome Boateng (34.), Franck Ribery (49.), Holger Badstuber (63.), Robert Lewandowski (75.), Mario Götze (87.)
Kiállítva: Kucser (3.)
FCB: Neuer – Rafinha, J. Boateng, Badstuber (Dante, 67.), Alaba – Schweinsteiger – Robben (Rode, 19.), Ribery (Juan Bernat, 59.) – M. Götze – T. Müller, Lewandowski.
Shaktar: Pjatov – Srna, Kucser, Rakickij, V. Shevcsuk – Fred, Sztyepanenko – Douglas Costa (Wellington, 78.), Taison (Krivcov, 9.) – Alex Teixeira (Ilsinho, 70.) – Luiz Adriano.

Továbbjutott 7-0-ás összesítéssel a Bayern München.