Két góllal nyert Linzben a Fehérvár

Boivin_440A biztos rájátszást garantáló hat közé kerülésért küzdő Fehérvár AV19 két vereséget követően kétgólos győzelmet aratott Linzben az osztrák jégkorongliga (EBEL) vasárnapi játéknapján.

Gyors kiállítással indult a mérkőzés, alig egy perc telt el, és Kovács Csaba máris mehetett a büntetőpadra. Michael Boivint ez cseppet sem zavarta, négy az ötben is kilépett és szép gólt lőtt a hazai hálóba (0-1). (Ouzas, a Linz elsőszámú kapusa betegség miatt kihagyta az összecsapást, de a fehérvári szurkolók közül ezt senki se bánta.)

A gól után sem állt vissza a csapat, mindenki átérezte, hogy az elmúlt fordulókban mutatott játéknál jóval több kell a rájátszáshoz. A fiúk megfeleltek a kihívásnak, az első harmadban 15 lövést küldtek Dechel kapujára. Az agilis játéknak meg is lett az eredménye: a 17. percben az első fehérvári emberfórból Kovács Csaba kettőre növelte az előnyt (0-2). Nagy kár volt az utolsó másodpercekért, amikor Daniel Oberkofler találatával zárkózott a házigazda (1-2).

A középső harmadot a kapuralövések tekintetében 12-6-ra nyerték meg  vendégek, és Kovács Csaba kétperces büntetését is sikerült kivédekezni.

Hat perccel a vége előtt időt is kért Rob Pallin. A vége előtt megtette ezt a házigazdák mestere, Rob Daum is, aki kapusát is levitte. Brandon Marino pedig korongot szerzett és üreskapus góllal végleg eldöntötte az összecsapást (1-3).

Még négy forduló van hátra az alapszakaszból. A legjobb hat biztos playoff-résztvevő, míg az alsóház hat csapatából az első kettő jut tovább.

A magyar csapat ezzel a hetedikről a hatodik helyre lépett.

EBEL, 40. forduló:

EHC LIWEST Linz (osztrák)-Fehérvár AV19 1-3 (1-2, 0-0, 0-1)
Gól: Oberkofler (20.), illetve Boivin (4., emberhátrányban), Kovács Cs. (17., emberelőnyben), Marino (60., üres kapuba)