Két győzelem, egy vereség

Mindhárom vízilabdacsapatunk hazai medencében szállt vízbe a férfi Bajnokok Ligája szerdai küzdelmeiben. Az OSC Újbuda és a Szolnoki VSC győzött. A ZF-Eger kikapott a Pro Reccótól.

Fotó: Madar Dávid/MVLSZ

Az OSC, amely az első fordulóban Belgrádban nyert magabiztosan a Partizan ellen, nagyon megszenvedett a sikerért a német csapattal szemben. A második negyed elején 3-2-re vezetett, onnantól azonban egészen az utolsó pillanatig hátrányban volt vagy döntetlenre állt. A Hannover bő három perccel a vége előtt két góllal meglépett, de a hajrában sikerült az egyenlítés, majd egy kivédekezett emberhátrányos helyzet után, az utolsó másodpercben Nemanja Ubovic vállalkozott lövésre és a labda a menteni igyekvő Darko Brguljanról pattant a vendégek kapujába.

Petik Attila, az OSC vezetőedzőe: „Kívülről biztos látványos volt, de én nyugodtabb meccsnek jobban örültem volna. Nagyon kemény volt, a harmadik negyedig hátul is hibáztunk, a helyzetkihasználásunk pedig katasztrofális volt. De minden dicséretet megérdemelnek a fiúk, mert a sírból hozták vissza az utolsó három percben mínusz kettőről a meccset. Reméljük, sokat számít majd még ez a három pont.”

Férfi kézilabda BL, csoportkör, 2. forduló:

A csoport:

A-Híd OSC Újbuda – Waspo Hannover (német) 8-7 (2-2, 1-2, 2-1, 3-2)
Gól: Drasko Brguljan 3, Randjelovics 2, Ubovics 2, Salamon, ill. Darko Brguljan 4, Sekulics, Bukowski, Radovic.

A Szolnok 12 góllal nyert

Az elején itt is, ott is jól működött a védekezés, utána azonban a Szolnoknak a támadójátéka is pontossá vált, és nagyjából kétpercenként, távoli remek lövésekkel bevéve a Steaua kapuját,  elhúzott 4-0-ra. A román rivális a mérkőzés 12. percében szerezte meg szépítő találatát, majd újfent eredményes volt (6-2), csakhogy – elsősorban a triplázó Zalánki Gergőnek és a végül négy gólig jutó Milan Aleksicnek köszönhetően – a szolnoki gólgyártás sem állt le.

Olyannyira, hogy a harmadik játékrész végére már kilencgólosra hízott a hazai előny, miután a Steaua a nagyszünetet követő nyolc percben képtelen volt a magyar kapuba találni (11-2). A befejező negyedben gyorsan meglett a „közte tíz” is Fülöp Bence bombájával, s a Szolnok  folytatásban is szinte tetszés szerint érte el góljait. A negyedszer is eredményes Aleksic révén már 14-2-t mutatott az eredményjelző, a 15-3-as végeredményt pedig a házigazdák harmadik délszláv légiósa, Zivko Gocic állította be.

Szolnoki VSC-Steaua Bucuresti (román) 15-3 (4-0, 2-2, 5-0, 4-1)
Gól: Alekszics 4, Zalánki 3, Younger 2, Csuk 2, Gocics, Bátori, Jansik D., Fülöp, ill. D. Filipovics, Chioveanu, Murisic.

Az Eger szoros meccsen kapott ki

A két csapat az előző szezonban háromszor is találkozott egymással a legrangosabb európai kupasorozatban: a csoportkörben a Bitskey Uszodában 11-7-re, otthon pedig 9-4-re nyertek az olaszok, akik a Final Six bronzmérkőzésén is diadalmaskodtak, a Duna Arénában 15-6-ra.

Az Eger – amely a román Steaua Bucuresti ellen idegenben aratott 8-3-as sikerrel kezdte a csoportküzdelmeket – szerette volna elkerülni a gyors olasz lefordulásokat, mégis ezekkel léptek meg a vendégek a találkozó elején. A magyar csapatnak így kapaszkodnia kellett, de az addig háromgólos Strahinja Rasovicnak köszönhetően belátható távolságon belül maradt a nagyszünetig (3-5). A harmadik negyedet döntetlenre hozta az Eger, s bár a zárófelvonásban hátul masszív volt, kicsit mintha elfáradt volna, így a támadásaiba rendre hiba csúszott, így nem tudott egyenlíteni.

Dabrowski Norbert, a ZF-Eger vezetőedzője: „Ami jó, hogy pontosan tudom, mi az a három hiba, amiből az első negyedben gólokat kaptunk – s ezt a hátrányt cipeltük végig. Jó az is, hogy sikerült a Reccót gladiátorharcba kényszeríteni, ahol nem a taktika érvényesült, hanem az idegek harc, hogy ki bírja majd a végén jobban. Nagy ütközet volt, óriási fizikai csata, de nem is vártam mást. Sajnos alulmaradtunk, marad számunkra a szimpatikus vesztes szerepe. Ilyen közel játékban még nem jártunk hozzájuk, dolgozni kell tovább.”