Két győzelem, két vereség

A Szolnok és a Körmend győzött, a Szombathely és a Fehérvár kikapott a férfi kosárlabda Európa Kupa első fordulójában.

Csorvási Milán a labdával. Fotó: fibaeurope.com

A szolnokiak hazai pályán magabiztosan verték macedón ellenfelüket, a körmendiek pedig a mérkőzés második félidejében mutatott eredményes játékkal dolgozták le hátrányukat és harcolták ki a győzelmet Bulgáriában.

Jobban kezdte a záró etapot a Balkan, 4:40-nel a vége előtt még 75-66-ra vezettek. Nem örülhettek azonban sokáig, hiszen Fanning és Hollins is betaláltak a triplavonalon túlról, már csak három pont volt Ferenczék hátránya (75-72). Hollins nagyon elkapta a fonalat, faulttal együtt is bevágott egy hármast, a plusz büntetőt sem rontotta el, hosszú idő után először vezetett a Körmend (75-76). Hol az egyik, hol a másik félnél volt az előny, így haladtunk egészen 80-80-ig, ekkor Brooks köszönt be távolról. Ferencz duplája célba ért, majd egy jó védekezés után Davist faultolták, mehetett büntetőzni az amerikai. Mindkettőt a helyére küldte, de volt még hét másodperce megnyerni a meccset a hazaiaknak. Előbb Brooks, majd Washington kísérlete jött le a gyűrűről, így tehát óriásit fordítva nyert a Körmend 84-83-ra – tudósított a BB1.hu.

A Fehérvár 19 ponttal maradt alul izraeli vendégével szemben, míg a Falco a hajrában győzelemre állt Oroszországban, de a hazaiak egyenlítettek, majd a hosszabbításban hasonló volt a forgatókönyv: a ráadást visszafogottan kezdő magyar csapat az utolsó percre átvette a vezetést, végül mégsem tudta megtartani az előnyét, a novgorodiak két ponttal nyertek.

Férfi kosárlabda Európa Kupa 1. forduló:

D csoport:

Balkan Botevgrad (bolgár)-Egis Körmend 83-84 (24-19, 27-16, 16-25, 16-24)
Balkan: Brooks 20/6, Fortenberry 9/3, Ivanov 16/6, Washington 7, Kesar 12. Csere: Haughton 10, Petkov 9/3, Kochev -, Iliev -.
Körmend: Wright 14/6, Hollins 11/6, Fanning 14/3, Touyo 9, Horti 2. Csere: Ferencz 23/18, Csorvási 7, Davis 4, Halász -, Koch -, Németh –

F csoport:

Alba Fehérvár-Bnei Herzliya (izraeli) 74-93 (15-12, 24-30, 22-22, 13-29)
Alba: Hill 13/6, Harris 11/3, Markovics 11/3, Filipovity 14/6, Keller Á. 14. Csere: Macon 6, Brbaklics 2, Kovács Á. 3, Keller I. -.
Herzliya: Green 15/6, Dawson 5/3, Kanacevic 16/3, Maayan -, Adrien 26. Csere: Archie 3/3, Rosenberg 11/3, Thames 17/9, Singer -.

H csoport:

Nyizsnyij Novgorod (orosz) – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 94-92 (26-18, 15-19, 18-19, 21-24, 14-12) – hosszabbítás után
Nyizsnyij Novgorod: Komolov 11/9, Zbanov -, Gubanov 17/3, Popov 10, Strebkov 20/3. Csere: Martynov 2, Grigoryev -, Jelovac 21/3, Uzsinszkij 13/6, Panin -, Zakarov -.
Falco: Govens 15, Norfleet 8/3, Perl 24/6, Borisov 9, Tóth N. 11. Csere: Váradi 4, Zsigeranovics 10, Pustahvar 11/3.

Szolnoki Olaj KK-Karpos Sokoli (macedón) 94-73 (26-15, 17-19, 30-22, 21-17)
Szolnok: Perry 16/12, Vojvoda 11/6, Ford 14/6, Milosevics 13/, Andric 12. Csere: Polyák 3, Kovács P. 4, Tóth Á. 10, Phillip 11, Tóth -.
Szokoli: McFadden 15, Sokolov 8, Gjuroszki 11/9, Csomagics 8, Labovic 7/3. Csere: Brown 13/3, Nikolovszki 11/9, Collins -.4

Forrás: MTI/kosarsport.hu