Két játékost veszít el a Ferencváros

Távozik Laura van der Heijden, a Ferencváros női kézilabdacsapatának holland jobbátlövője, míg Szekeres Klára Családalapítás miatt felfüggeszti pályafutását.

Laura van der Heijden nyártól az SG BBM Bietigheim színeiben folytatja pályafutását, a német klub honlapjának szerdai beszámolója szerint a szerződése 2020 nyaráig szól.

Az FTC-Rail Cargo Hungaria tavaly nyáron igazolta a 183-szoros válogatott Van der Heijdent, aki a Bajnokok Ligájában eddig 48, a bajnokságban pedig 61 gólt dobott ebben idényben.

Az Európa-bajnoki ezüst- és világbajnoki bronzérmes átlövő korábban már szerepelt Németországban, 2010 és 2014 között a VfL Oldenburg játékosa volt.

Gerit Winnen sportigazgató kijelentette, Van der Heijden a világ egyik legjobb balkezes jobbátlövője, aki a személyes beszélgetések során remek hozzáállásáról is meggyőzte őt.

Szekeres Klára, a Ferencváros válogatott kézilabdázója: „Egyszer már felvetődött a karrierem során az anyaság gondolata, de éppen akkor keresett meg a Fradi, és mivel ez nagy lehetőség volt, folytattam a játékot.”

Hozzátette, mivel meglehetősen karrierista, most is nehezen hozta meg a döntést, de elérkezettnek látja az időt, hogy a családalapításra összpontosítson, ezért a tervek szerint a következő szezont kihagyja.

„Egyáltalán nem gondolok arra, hogy ezzel véget ér a pályafutásom, mindenképpen vissza szeretnék még térni” – hangsúlyozta.

A honlap szerint az FTC-Rail Cargo Hungaria csapatkapitánya, Szucsánszki Zita esetében régóta köztudott, hogy egy ideig az utolsó idényét tölti a pályán, mert ugyancsak családalapítást tervez.

Mariama Signaté hosszabbított Érden

A kétszeres világbajnoki ezüstérmes Mariama Signaté a következő szezonban is az Érd női kézilabdacsapatát erősíti.

A klub honlapja emlékeztet rá, hogy a 32 éves francia balátlövő 2014 nyara óta játszik náluk, s ez idő alatt háromszor végzett harmadikként az NB I-ben és egy Magyar Kupa-ezüstérmet is szerzett.
Az Érd jelenleg harmadik helyen áll a magyar bajnokságban, a kupában pedig elődöntős.