Két pontot veszített el a Real Madrid, a bajnoki cím küszöbén a Barcelona

Diego AlvesA Bajnokok Ligája elődöntőjében érdekelt Barcelona és a Real Madrid tovább folytatja párharcát a spanyol bajnoki címért. Ebben a küzdelemben szombaton lépéselőnybe kerültek a katalánok. A Bayern München hazai pályán kapott ki az Augsburgtól, míg a tartalékos Juventus 1-1-es döntetlent játszott a Cagliarival.

Az FC Barcelona gólnéküli első félidő után nyert két találattal a Real Sociedad ellen. A baszkok már sokszor törtek borsot a katalánok orra alá; San Sebastianban tavaly 3-1-re, míg idén 1-0-ra nyert a Real Sociedad a Barcelona ellen.

A hétközben a Bayern Münchent kétvállra fektető Barcelona szombaton sem tartalékolt, a kapuban ezúttal Claudio Bravo kapott játéklehetőséget, míg a csapatkapitányi karszalagot Xavi viselte. Leülhetett a kispadra Thomas Vermaelen is.

Az 51. percben egy hazai előreívelt beadás után egy Sociedad-játékos csúsztatta meg saját kapuja felé a labdát, a „gólpassz” jól jött Neymarnak, aki Rulli kapujába stukkolt (1-0). A második félidő derekán Busquets helyére beállt Bartra, majd Xavit Iniesta váltotta. A 82. percben Rafinha helyére érkezett Pedro. Három perccel később nem tudtak felszabadítani a baszkok, végül a 11-es pontról egy szenzációs mozdulattal ollózott a Real Sociedad kapujába Pedro Rodriguez (0-2). Bajnoki mérkőzésen Pedro legutóbb az Elche ellen szerzett gólt még január 24-én.

Primera Division, 36. forduló:

FC Barcelona-Real Sociedad 2-0 (0-0)
Gól: Neymar (51.), Pedro (85.)

A Barca ellenfele zsinórban harmadik vereségét szenvedte el. A bajorok ezúttal hazai pályán kaptak ki az Augsburgtól. Pep Guardiola pihentetni szerette volna Manuel Neuert, így Pepe Reinát állította be a Bayern München kapujába. A 2. percben Bobadilla 25 méterről kapura pörkölt szabadrúgását hárította bravúrral a spanyol kapus. A 9. percben Mario Götze lőtte el a labdát keresztben a kapu előtt, a labda a jobb kapufa tövéről vágódott ki. Négy perccel később Bobadilla tört kapura, a 16-os vonalán belül ért, amikor a kapujából kirongyoló Pepe Reina mellett eltette a labdát, a spanyol hálóőrnek nem volt más választása: brutálisan elütötte a paraguay-i csatárt.

A játékvezető kiállította Pepe Reinát, a megítélt büntetőt Paul Verhaegh vállalta. A holland védő a bal kapufára bombázta a tizenegyest, Manuel Neuer szintén balra vetődött el, de már nem akadt dolga. Guardiola a kényszerű csere alkalmával Philip Lahmot ültette le, a bajorok tíz emberrel folytattták a mérkőzést. A 29. percben Bobadilla majdnem kiharcolta az Augsburg második büntetőjét, Dante nem bírt a vendégjátékossal.

A 33. percben Halil Altintop került gólhelyzetbe, ám maga is meglepődött a dolgon és nagyon rosszul találta el a labdát. A másik oldalon a 44. percben Robert Lewandowski emelt kapu fölé.

Az 57. percben a csereként pályára lépett Tobias Werner egy ballábas lövéssel kínálta meg Neuert. A 63. percben Werner baloldali beadása után Dante mentett szögletre.

A 70. percben Werner indította szenzációsan a bal szélen felfutó Pierre Höjbjerget, a dán játékos azonnal középre adott, a kapu elé érkező Raul Bobadilla a tehetetlen Neuer mellett a hálóba sarkazott (0-1). Legutóbb Rabah Madjer alázta meg így a Bayern-védelmet az 1987-es bécsi BEK-döntőben.

Guardiola válaszul becserélte Rafinhát és Claudio Pizarrót is, ám a Bayern München nem tudott kiegyenlíteni. Elképesztő a bajorok vesszőfutása. A Német Kupa elődöntőjében büntetőkkel buktak el Neuerék, majd zsinórban három vereség következett. Amire viszont senki nem számított a Bayern München három meccsen egyetlen gólt sem szerzett: sőt, mivel a kupamérkőzésen Lewandowski a 29. percben szerzett gólt, így összesen 360 perce nem szerzett gólt a német bajnok.

A BL-elődöntő kedd esti visszavágóján a bajoroknak három gólt kéne szerezniük a Barcelona ellen a hosszabbítás kiharcolásához, ám ha egyet kapnak vége mindennek…

Bundesliga, 32. forduló:

FC Bayern München-Augsburg 0-1 (0-0)
Gól: Bobadilla (71.)
Kiállítva: Pepe Reina (15., Bayern München)

Sergio Ramos_Cristiano Ronaldo

A Bajnokok Ligája elődöntőjében a Real Madrid csak 2-1-re kapott ki Torinóban, így Carlo Ancelotti együttese jó helyzetben várhatja a szerda esti madridi visszavágót. Azonban a BL-címvédő madridiak odahaza még versenyben vannak a bajnoki címért, így az olasz tréner nem tartalékolhatott a Valencia elleni szombat esti rangadón. Ráadásul Nuno Espirito Santo együttese még akár a BL főcsoportot érő harmadik helyet is elcsípheti a Primera Divisionban.

Ennek megfelelően kitűnően kezdett a Valencia a Bernabeu-stadionban, Paco Alcacer rögtön a találkozó elején gólhelyzetbe került. Nem tétlenkedtek a hazaiak sem, Gareth Bale szabadrúgásból találta telibe a bal „ficakot”, majd egy madridi szöglet után Cristiano Ronaldo fejelt a másik, jobb felső sarokra. A 19. percben az Iker Casillas kapuja elé betett labdát Paco Alcacer juttatta a hálóba (0-1). Pepe lemaradt a labdáról, míg a valenciai játékosnak láthatóan hosszabbra „nyúlt” a lába.

A 25. percben hazai oldalon kényszerű cserére került sor: a megsérült Toni Kroos helyére Illarramendi állt be. Egy perccel később Dani Parejo szabadrúgásból ívelt kapu el, Javi Fuego pedig háttal a kapunak fejelt a bal alsó sarokba (0-2). Nem sokkal később Bale ballábas bombaerős lövését tornázta kapu fölé Diego Alves, majd Chicharito találta el a jobb kapufát.

A 45. percben a Valencia 16-osán belül José Gayá lökte el Bale-t, a Real Madrid jogos büntetőhöz jutott. Cristiano Ronaldo megtorpant a 11-es lövése során, majd a jobbra vetődő Diego Alves egy szenzációs mozdulattal hárított. A Királyi Gárdát még az ág is húzta a három kapufa után kimaradt a büntető is.

A szünetben Carlo Ancelotti lehozta a két szélső védőt: Arbeola és Fabio Coentrao helyére Daniel Carvajal és Marcelo érkezett.

A második félidő elején Chicharito fejesét ütötte oldalra Diego Alves, majd James Rodriguez szöglete után Pepe bólintott a Valencia kapujába (1-2). A folytatásban James Rodriguez szabadrúgását Sergio Ramos fejelte erőből kapura, ám a brazil kapus ismét hárított.

Végül a 84. percben Isco átette e labdát a jobb lábára, majd 22 méterről szinte egyenesen lőtt óriási gólt a rövid, jobb felső sarokba (2-2).

A hajrában volt még lehetősége a Valenciának, ám a csereként beállt Rodrigo de Paul ajtó-ablak helyzetben a földön fekvő Iker Casillast találta el. A Real Madrid nagyon értékes két pontot veszített el, ami egyben azt jelenti, hogy a Barcelona már négy ponttal vezet a madridiak előtt.

Két forduló van még hátra a spanyol elsőosztályú labdarúgó-bajnokságból, ám a szövetség és a klubok közti vita miatt jelenleg nem lehet tudni, hogyan ér véget a Primera Division idei szezonja. A sorsolás szerint a Barcelona következő két ellenfele Madridban a bajnoki címvédő Atletico, majd odahaza a 18. helyen álló Deportivo la Coruna lesz, míg a Real Madrid Barcelonába utazik az Espanyolhoz, majd a Getafét fogadja hazai pályán.

Real Madrid-Valencia 2-2 (0-2)
Pepe (56.), Isco (84.), ill. Paco Alcacer (19.), Javi Fuego (26.)

A Real Madrid BL ellenfele a Juventus tartalékosan lépett pályára a Cagliari ellen, ám visszatért a gyepre Paul Pogba, aki az idei nyár legkeresettebb játékosa lesz az átigazolási piacon. Állítólag a torinói gárda a francia játékosért visszautasított a Barcelona 80 millió eurós ajánlatát, miközben Zinedine Zidane a Real Madridhoz szeretné csábítani a Juventus játékosát.

A szombati bajnoki mérkőzésen a kispadon pihent Buffon, Chiellini, Bonucci, Liechsteiner, Evra, Alvaro Morata és Fernando Llorente is, míg Andrea Pirlo nem is volt nevezve a mérkőzésre. Massimiliano Allageritől játéklehetőséget kapott a mindössze 18 éves Kingsley Coman.

A 45. percben a befelé cselező Paul Pogba 17 méterről pörkölt kapura, a labda Ceppitelliről vágódott a jobb alsó sarokba (1-0). A 85. percben egy szabadrúgás után Luca Rossettini fejesét még hárította Storari, ám a kipattanót már a hálóba kotorta a Cagliari játékosa (1-1).