Kétgólos fehérvári győzelem az EBEL-ben

fehervarAV19A Fehérvár AV19 4-2-re legyőzte a vendég Südtirolt az osztrák jégkorongliga (EBEL) keddi fordulójában. A MOL Ligában a MAC Budapest három góllal győzte le a Debrecent.

Sorrendben az Innsbruck, a Graz és a Ljubljana legyőzése után zsinórban negyedik sikerét érte el a FEhérvár Av19.

Álmoskás játékkal indult a mérkőzés, lassan lendültek játékba a csapatok. A 3. percben Martinelli kiállítása jelentett az első feljegyzendő eseményt, volt is pár veszélyes lövése a vendégeknek, de Rajna résen volt. A 7. minutumban Hübl a játék késleltetéséért kapott kisbüntetést, majd két percre rá Hofer is mehetett a büntetőpadra.

A 14. percben jött a harmadik fehérvári emberelőny, és ezt már sikerült gólra váltani; Connolly passzolt vissza a kékvonalnál álló Frank Banhamnek, aki nagy gólt lőtt Hübl kapujába (1-0). Az utolsó percekben sem öt az ötben játszottak a felek, előbb Mcmonagle ült ki a vendégektől, majd Martinelli bontotta le Eggert, és kapott 2+2 perces büntetést. A játékrész színvonalát jól jelzi, hogy a két csapat összesen 13 lövést tudott felmutatni ebben a harmadban.

Az egyenlítés a 27. percben született meg; ekkor Broda kotort bele egy lövésbe a kapunk előtt, a korong pedig Rajna lábai között a gólvonal mögé csúszott (1-1). Ez a harmad jórészt a vendégeké volt.

Brance Orban ziccerével kezdődött a harmadik harmad. Bodo passzolta meg jól sortársát, aki átvette a pakkot, lőtt, de Hübl hárítani tudott. Az utolsó húsz perc már igazi ki-ki játékot, élvezetes hokit hozott. A 47. percben az ismét remekül teljesítő Nagy Gergő húzott el a szélen, és hatalmas köténygólt lőtt Hüblnek (2-1). A vezető gólunk után nagyon nyomott a Bolzano, többször beszorult a Fehérvár AV19, de az 58. percben, egy ellenakció végén Sárpátki Tamáshoz került a korong, aki középről tüzelt, és a pakk ismét a vendégkapus lábai között jutott a hálóba (3-1). Mielőtt túlzottan megnyugodtunk volna, Broda meglőtte saját maga és csapata második gólját is, így két perccel a vége előtt ismét szorossá vált az összecsapás (3-2).

Mindkét vezetőedző időt kért, Tom Pokel kapusát is levitte. Az utolsó másodpercekben azonban elhoztuk a bulit, Brendan Connolly pedig a saját harmadából az üresen tátongó kapuba lőtt (4-2).

Rob Pallin: „Tudtuk, hogy kevesen vagyunk, így kulcsfontosságú volt a semleges és védekező harmadbeli jó játékunk. Ma délelőtt is és a meccs előtti taktikai értekezleten is ezt nyomatékosítottuk. A lényeg az volt, hogy a saját harmadunkban kitegyünk magunkért, eltakarítsuk a korongokat, ne engedjük, hogy lőjenek. Minden egyes lövésnél bíznunk kell a kapusban, hogy kivédi, de aztán a kipattanókat el kell takarítani. Erre hívtam fel a védők és a védekezésbe besegítő csatárok figyelmét: bízzatok a kapus első védésében, utána pedig takarítsátok el a korongot. Nekik volt több lövésük, de jobbára kívülről, a nagyobb helyzeteket viszont mi alakítottuk ki. Miki peches gólokat kapott, viszont remekül védett, kulcsfontosságú védései voltak. Szintén fontos volt, hogy jókor lőttük a gólokat. Kihasználtuk a hibáikat. Négy győzelmet arattunk sorozatban, ma is lőttünk emberelőnyös gólt, de lényeges lenne, hogy mielőbb felépüljenek a sérültjeink, mert hosszú távon nem lehet így játszani.”

EBEL:

Fehérvár AV19-HCB Südtirol 4-2 (1-0, 0-1, 3-1)
Gól: Frank Banham (15.), Nagy G. (47.), Sárpátki Tamás (58.), Brendan Connolly (60.), ill Broda (27., 58.)

A Tüskecsarnokban vendégek kapuját idén másodjára védhette Savva Borodin, míg a MAC-nál ezúttal is Bálizs Bence mellett döntött az edzői stáb. Gyors kezdés után Olson lőtt a kapura az első cserében, a kipattanó éppen Hayes elé pattant, ő önzetlenül a jobb helyzetben levő Tomás Klempa elé tálalt, akinek már csak az üres kapuba kellet behúznia a korongot (1-0). A gól előtt Nagy Krisztiánt állította meg a DHK védelme egy szabályos ütközéssel, a csatár a jégen maradt, végül a támadás után segítséggel korcsolyázott le, majd be is vitték az öltözőbe. A második gólra tizenhét percet várt a közönség, de megérte, Olson vitte be a támadóharmadba a korongot, Klempa érintésével Hayeshez juttatta azt, ő gyönyörűen áthúzta a korongot a hátvéd lába között, majd Ian McDonaldnak passzolt, aki kilőtte a felső sarkot (2-0).

A második harmad elején Borodin védése után a debreceni hátvéd felszabadítani akart, de Olson lekapta a levegőből a korongot, McDonaldnak továbbította, ő meg kipókhálózta a rövid felső sarkot (3-0). A játékrész közepén Németh Attila hozta el a bulit előnyben, felpasszolt a kékre Tokajinak, aki átlőtte a másik oldalon álló Michael Quinnek a korongot, a kanadai pedig egy bivalyerős bombával kilőtte a hosszú alsót (4-0).

A Debrecen igyekezett szépíteni az eredményen, de az első találatot nem adták meg a játékvezetők, mert egy rúgó mozdulat után a korcsolyáról került a hálóba a korong. Nem úgy a másodikat, amikor emberhátrányból szépített a DHK, kettő az egy ellen vezette kapura a korongot Saluga es Emanuelsson, Bálizst és a visszazáró McDonaldot szépen kijátszva Martin Saluga kilőtte a rövid felsőt (4-1).

A harmadik harmad közepén kétgólosra faragta a hátrányát a DHK, Vincze egy keresztpasszt adott Könczei Áronnak, aki egyedül mehetett a kapu felé a jobbszélen, onnan lőtte ki a hosszú alsót (4-2). Nem örülhetett viszont sokáig a vendég együttes, a következő csere végén ismét három volt közte. Stipsicz passzolta a másik oldali hátvédnek, Michael Quinn (5-2) pedig kapásból lőtt, a kapu előtt Saarenpaa takart jól és a korongba is úgy tudott beleérni, hogy az becsússzon a gólvonal mögé.

Majoross Gergely: „A szintlépés, amit az elmúlt időszakban kitűzött maga elé a csapat, a legutóbbi, valamint a mai meccs során már realitássá vált. Különösen nagy öröm, hogy a támadó- és a védekező játékunk is megfelelő szinten áll.”
Ladányi Balázs: „Vissza tudtunk volna jönni a mérkőzésbe, ha taktikailag fegyelmezettek vagyunk, de sajnos most egy kisebb gödörbe került a csapat. A cél természetesen kimászni belőle, és visszatérni a helyes útra.”

MOL Liga:

MAC Budapest – Debrecen 5-2 (2-0, 2-1, 1-1)
Gól: Tomás Klempa (1.), Ian McDonald (18., 23., emberelőnyben), Michael Quinn (30., ee,), Niko Saarenpaa (51.), ill. Martin Saluga (38., emberhátrányban), Könczei Áron (50.)

Újpesti TE-HSC Csíkszereda (román) 3-1 (0-0, 0-1, 3-0)
Gól: Nemes Benjamin Zoltán (42.), Teeu Elomo (49.), HEgyi ÁDám (55.), ill. Molnár Zoltán (32.)

DVTK Jegesmedvék – Dunaújvárosi Acélbikák 5-1 (1-0, 3-1, 1-0)
Gól: Keegan Dansereau (14.), Pavuk attila (22., ee.), Jon Booras (31., 55.), Vojtkó Mátyás (37.), Philip Busbacher (29., ee.)

1. DVTK Jegesmedvék         21  16   3   1   1 102-54  55 pont
2. MAC Budapest             22  13   2   3   4  90-57  46
3. Fehérvár AV19            22  13   1   2   6  83-61  43
4. Debrecen                 22   9   3   3   7  70-69  36
5. UTE                      21   8   4   –   9  62-57  32
6. HSC Csíkszereda          22   5   3   3  11  65-85  24
7. Dunaújvárosi Acélbikák   20   6   1   2  11  54-69  22
8. Ferencváros              22   5   1   4  12  65-92  21