Kétgólos hátrányból fordított a Liverpool!

Dejan Lovren a 91. percben fejelte tovább a Liverpoolt!. Fotó: sportinglife.com

A horvát Dejan Lovren a 91. percben fejelte tovább a Liverpoolt! Fotó: sportinglife.com

A 91. percben szerzett góllal nyert 4-3-ra a Liverpool a vendég Borussia Dortmund ellen, és jutott 5-4-es összesítéssel a labdarúgó Európa Liga elődöntőjébe.

A csütörtök esti negyeddöntős visszavágón a Dortmund – amely egy hete otthon 1-1-re volt képes – a 9. percben már 2-0-ra vezetett Liverpoolban. Jürgen Klopp, az angol csapat trénere, a Borussia korábbi sikerkovácsa próbálta felrázni együttesét, és 1-3 után sikerült az egyenlítés. A hajrában már csak egy hazai gólra volt szükség a továbbjutáshoz, ezt végül Dejan Lovren szerezte meg a 91. percben.

Európa Liga, negyeddöntő, visszavágók:

Liverpool – Borussia Dortmund 4-3 (0-2)
Gól: Origi (48.), Philippe Coutinho (66.), M. Sakho (77.), D. Lovren (90.), ill. Mkhitaryan (5.), Aubameyang (9.), M. Reus (57.)

Továbbjutott: 5-3-as összesítéssel a Liverpool.

Sevilla – Athletic Bilbao 1-2 (0-0, 1-2, 1-2) – 11-esek: 5-4
Gól: Gameiro (59.), ill. Aduriz (57.), Raúl Garcia (80.)

Továbbjutott: 3-3-as összesítéssel, 11-esekkel a Sevilla.

Slavia Praha – Villarreal 2-4 (0-3)
Gól: Dockal (65.), Krejci (71.), ill. Bakambu (5., 49.), Samu Castillejo (43.), Bruno (45.)

Továbbjutott: 6-3-as összesítéssel a Villarreal.

Shatar Donyeck – Sporting Braga 4-0 (2-0)
Gól: D. Srna (25., 11-es), Ricardo Ferreira (42., 73. – mindkettő öngól), Kovalenko (50.)

Továbbjutott: 4-0-ás összesítéssel a Sahtar Donyeck.