Kétgólos hátrányból fordított az Újpest

utehokiAz Újpest hazai jégen biztosan nyert a tabellán egy hellyel előtte álló Debrecen ellen a jégkorong Mol Liga egyetlen keddi mérkőzésén.

Az Újpesti Jégcsarnokban a 10. percben a debreceniek emberelőnyben támadtak, egy baloldali beadás átjutott az üresen maradt Berta Ákoshoz, a csatár jobbról gólt lőtt (0-1). A vendégvezetés után az Újpesti TE próbálkozott az egyenlítéssel, de sorra jöttek a faultok, kétszer is kétperces emberhátrányba kerültek a lila-fehérek. A harmad vége előtt a nagyon aktív Csányi lőtt, a kapusról kipattanó korongból ismételt. Borodin ezt is védte, de a korong a kékvonalnál helyezkedő Victor Lindgren elé került, aki távolról szétlőtte a kaput (1-1). Tizenöt másodperccel később Hegyi hibázott az újpesti kapu előtt, Dancsfalvi Norbert az ajándékkal becsapta Silát és közelről gólt ért el (1-2).

A 25. percben Berta egy centerezést tett pár méterről az újpesti kapuba (1-3). Az Újpest már komolyabban próbálkozott, pergett a dob, pörgött a csapat. Hamarosan kettős emberelőnyben támadhattak a lilák, Mihalik – Teemu Elomo összjáték végén a kapitány betalál (2-3). Ahogy vége lett az előnynek, Jussi Petteri Tapio távoli lövése becsusszant a kapus lába mellett, között (3-3).

A 43. percben, a megjáratott korong visszakerült Miroslav Durakhoz, aki hátulról elemi erővel bombázott a hálóba (4-3). A közönség szurkolt, és élvezte a játékot. A védekezés egyre jobb lett, a vendégek kapura lőni is alig tudtak, az Újpest játékban és erőnlétben is a Debrecen fölé kerekedett. Tíz perccel később Durak a meccset is eldöntötte: hátvédpárja, Kiss Dániel lövése mellé ment ugyan, de a palánkról visszajövő koroggal a másik oldalon a kapu elé érő Durak kapásból duplázott (5-3).

A DHK kapust cserélt (bár Brodinnal nem volt semmi baj), de a meccset lélekben feladták. Az Újpest hideg fejjel játszott, szinte sakkozott. Az 59. percben Jozef Mihálik megindult a balszélen, és mint egy mérnök, halálpontosan a hosszú felső sarokba szerkesztette a korongot (6-3).

Szilassy Zoltán (vezetőedző, UTE): “Igazi csapatmunka jellemezte a mai győzelmet. A pontgyártók hozták a gólokat, a védekező játékosok megölték az ellenfél játékát, a kapusunk védett. Fizikálisan egyre jobbak vagyunk, ezt bizonyította az utolsó harmadunk is, de emellett a taktikai fegyelemre is szükség volt. Nagyon kellett ez győzelem!”

MOL Liga, 34. forduló:

Újpest-Debrecen 6-3 (1-2, 2-1, 3-0)
Gól: Victor Lindgren (20.), Teemu Elomo (29., kettős emberelőnyben), Jussi Petteri Tapio (30.), Miroslav Durak (43., emberelőnyben, 53.), Jozef Mihalik (59.), ill. Berta Ákos (10., emberhátrányban, 25., emberelőnyben), Dancsfalvi Norbert (20.)

1.  Miskolci Jegesmedvék        35 21   6   2   6 150-70  77 pont
2.  Dab.Docler                  34 21   4   1   8 117-87  72