Kétszettes hátrányból fordított Szlovénia ellen a női röplabda-válogatott

19.05.2017, Sporthalle Berg Fidel, Muenster Volleyball, Länderspiel / Laenderspiel, Deutschland vs. Ungarn Foto: Conny Kurth / www.kurth-media.de

A jövő heti, eszéki világbajnoki selejtezőre készülő női röplabda-válogatott kétszettes hátrányból fordított a Szlovénia elleni, maribori felkészülési mérkőzésen.

A magyar szövetség honlapjának beszámolója alapján a szombati összecsapáson a 17 pontig jutó Szakmáry Gréta volt a magyar csapat legeredményesebb játékosa.

„Nagyon különleges mérkőzés volt ez. Az első két szettben nagy nyomás alatt voltunk: az ellenfél diktált, és úgy tűnt, mi még aludtunk a pályán. Ezután kezdtünk el jobban és eredményesebben játszani. Változtattunk a felálláson, jó ritmusban röplabdáztunk, és végül 3-2-re nyertünk” – értékelt az összecsapás után Alberto Salomoni szövetségi kapitány.

A nemzeti csapat hétfőn utazik Eszékre, a világbajnoki selejtezőre, ahol sorrendben Görögország, Ausztria, Horvátország, Oroszország és Grúzia lesz az ellenfele.

Szlovénia — Magyarország 2-3 (13, 15, -21, -20, -17)

A férfiak kikaptak az észtektől

A magyar férfi röplabda-válogatott 3-1-re kikapott a házigazda észtektől szombaton a vasárnapig tartó tallinni világbajnoki selejtezőtorna negyedik fordulójában.

Juan Manuel Barrial szövetségi kapitány együttese az első játszmában kevés hibával játszott, így előnybe került. A folytatásban sokat javult az észtek játéka, elsősorban a támadások befejezésének hatékonyságában múlták felül a magyarokat, akik így nem tudtak meglepetést okozni, és vereséget szenvedtek a közel 1000 néző előtt lejátszott, 100 percig tartó mérkőzésen.

A mérkőzés legeredményesebb magyar játékosa a 19 pontig jutó Pádár Krisztián volt.

A válogatott az első napon könnyedén verte Koszovót, a második fordulóban 3-2-es vereséget szenvedett Montenegrótól, a pénteken pedig Oroszországtól kapott ki 3-0-ra.

A magyar csapat a vasárnapi utolsó fordulóban a románokkal találkozik. A selejtezőtornáról a csoportelső kijut a világbajnokságra, a második helyezettre pedig újabb kvalifikációs torna vár.

4. forduló (az európai szövetség honlapja alapján):

Oroszország-Koszovó 3-0 (8, 8, 9)
Észtország-Magyarország 3-1 (-20, 15, 20, 14)
Románia-Montenegró 3-1 (23, -21, 21, 21)

Az állás: 1. Oroszország 12 pont (12-0), 2. Észtország 12 (12-2), 3. Románia 6, 4. Magyarország 4, 5. Montenegró 2, 6. Koszovó 0