Kettős győzelemmel jutott tovább a Ferencváros

Jelgava_FTCEgy félidőn át irányította a mérkőzést a Ferencváros, amely a szünet előtt szerzett vezetést. A kétgólos hazai siker után ez a minimális előny bőven elégnek bizonyult a továbbjutáshoz.

A Ferencváros az első félidő első felében meddő mezőnyfölényben játszott, veszélyes helyzetet sokáig nem tudott kialakítani. A 27. percben Bőle Lukács szólója és centerezése után csak a kapufa mentette meg a házigazdákat az öngóltól, utána viszont már nagyon érett a vendégek vezető találata. Erre a 37. percig kellett várni, amikor Priskin Tamás ismétlése után már a kapu jobb oldalában kötött ki a labda (0-1).

A második félidőben a játék a pálya közepére koncentrálódott. A hazaiak igyekeztek letámadni, a szerzett labdákkal pedig akciókat indítani. Ennek eredményeként az első felvonással ellentétben már helyzeteik is adódtak. A ritmusukat veszítő ferencvárosiaknak kevésbé tetszett ez a stílus, ráadásul sok technikai hibát követtek el. A vezetésük azonban így sem forgott veszélyben, miként a továbbjutásuk sem.

Thomas Doll, az FTC vezetőedzője: „Az első félidőben jól játszottunk, és végig irányítás alatt tartottuk a mérkőzést. A második játékrészben már nem játszottunk jobban ellenfelünknél, de összességében elégedettek lehetünk, hiszen kapott gól nélkül lehoztuk ezt a találkozót is. A két mérkőzés alapján egyértelműen kijelenthetjük, hogy a jobb csapat jutott a következő fordulóba. A következő párharcban jobb teljesítményt kell nyújtanunk. A Jelgava ellen mindkét meccsen lehetett volna jobb a helyzetkihasználásunk. Még több dinamikára, még több erőre lesz szükségünk, ez a szezon kezdetén normális. Néhány játékosnak még bele kell rázódnia a mérkőzések ritmusába, de annak örülök, hogy jobb fizikai állapotban vagyunk, mint a tavalyi idény kezdetén.”

A ferencvárosiak a selejtező második fordulójában az FC Midtjyllanddal találkoznak majd, aa dán csapat 10-2-es összesítéssel jutott tovább az északír Derry City ellen. A Korcsmár Zsoltot is foglalkoztató dán gárda a visszavágón idegenben nyert 4-1-re, a nigériai Paul Onauchu háromszor vette be a Derry City kapuját.

Az első mérkőzéset július 13-án a Groupama Arénban rendezik meg, majd egy héttel később a herningi MCH Arénában lesz a visszavágó.