Kevesebb idegenben lőtt góllal maradt alul az Érd

ErdBúcsúzott az Érd a női kézilabda KEK-től, mivel a negyeddöntőben az egygólos hazai sikerét követően szombaton egy találattal kikapott a francia Issy Paris otthonában, de kevesebb gólt dobott idegenben.

A visszavágó első félidejében kevés gól esett, sok volt a pontatlanság az átlövéseknél, ziccerek is kimaradtak mindkét oldalon, illetve jól védtek a kapusok. Az Érd a 20. percben 6-3-ra vezetett, de aztán a szünetig sorozatban négy gólt kapott.

A fordulás után jó darabig maradt az egytalálatnyi különbség a franciák javára, a hajrában viszont 15-13-ra, majd 16-14-re is vezettek a hazaiak, majd innen fordított az Érd (16-17). Az utolsó perc 17-17-es állásról indult, a magyarok támadtak, de nem tudtak a hazaiak kapujába találni, a gyors ellenakcióból viszont megszerezte a győzelmet és ezzel a továbbjutást érő gólt az Issy Paris, amely az áprilisi elődöntőben a dán Tvis Holstebro és Viborg párharcának továbbjutójával találkozik.

Női KEK, negyeddöntő, visszavágó:

Issy Paris (francia) – Érd 18-17 (7-6)
Gól: Bredal Oftedal S. 8, Niakité 3, Lassource C. 3, Bredal Oftedal H. 2, Zalewska 1, Wibe 1, ill. Krpez Slezak 5(1), González 3, Fekete 3, Klivinyi 3, Signaté 2, Bulatovic A. 1.

Továbbjutott: Issy Paris, 46-46-os összesítéssel, idegenben lőtt több góllal. Az érdi mérkőzésen az Érd 29-28-ra győzött.