Kézilabdás vereség Zentán, ma visszavágó Kecskeméten

kezi_Dujsebajev, 440, EP, AFP

A lengyelországi Európa-bajnokságra készülő magyar férfi kézilabda-válogatott 14–11-es félidő után 24–22-es vereséget szenvedett Szerbia vendégeként Zentán.

Székely Márton kezdett a magyar kapuban, a meccs első védése is az övé volt. A vezetést Ancsin Gábor góljával a 10. percben szerezték meg először Talant Dujsebajev fiai(4–5).

A védekezéssel egyik oldalon sem volt nagy gond, ugyanakkor támadásban mindkét fél részéről akadtak hibák. A szerb kispad előtt Dejan Perics szövetségi kapitány minden egyes támadás előtt kézzel rajzolta a figurát a levegőbe, míg Talant Dujsebajev csípőre tett kézzel csendesen figyelte a pályán történteket, majd a 16. percben időt kért.

A szerbek nemcsak tartani, növelni is tudták előnyüket(20.p. 9-7). A félidő végére a magyar válogatott átállt a kétbeállós játékra, Zubai Szabolcs és Bánhidi Bence egyszerre volt a pályán, ami jó döntésnek bizonyult, de csak az eredmény tartására volt elég.

A második félidőben Mikler Roland érkezett a magyar kapuba, A 38. percben egyenlített a magyar válogatott, majd Faluvégi Rudolf góljánál már a mieinknél volt az előny(16-17).

A hajrára döntetlennel fordultak a csapatok. Az 57. percben a mezőny legjobbja, Petar Nenadics – passzívnál – 11 méterről óriási gólt lőtt, ezzel kétgólosra nőtt a szerb előny. Mikler az utolsó percben nagy lövést fogott, 40 másodperc maradt az egyenlítésre. Nagy László Nagy Kornélnak szánt passzát viszont lefülelték a szerbek, és Novak Boskovics ziccerből beállította a 24–22-es végeredményt.

Vasárnap 17.30-tól a két csapat Kecskeméten újra megmérkőzik egymással (tv: M4 Sport).

FÉRFI KÉZILABDA
VÁLOGATOTT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
SZERBIA–MAGYARORSZÁG 24–22 (14–11)
Zenta, 1700 néző. Vezette: Alimpics, Crjanszki (szerbek)
SZERBIA: SZTANICS – NIKCSEVICS 1, Marszenics 1, Sesum 2, Rnics 2, Abutovics, Marjanovics 1. Csere: NENADICS 8 (3), ZELENOVICS 7, Beljanszki 1, Boskovics 1, Orbovics, Elezovics. Szövetségi kapitány: Dejan Perics
MAGYARORSZÁG: Székely – Hornyák P., ANCSIN G. 5, Schuch 2, Császár, Borsos, Iváncsik G. 1. Csere: MIKLER (kapus), Pásztor Á. 2 (1), Nagy László, NAGY KORNÉL 4, Dzsamali 1, Zubai Sz. 1, Faluvégi 1, Bánhidi 1, Bodó 4. Szövetségi kapitány: Talant Dujsebajev.

MESTERMÉRLEG
Dejan Perics: – Azt kaptam, amit vártam. Kiváló meccset játszottunk, és remélem, vasárnap is hasonlóan jó meccset játszunk.
Talant Dujsebajev: – Nagyon kemény, helyenként durva meccset játszottunk. Az ilyen védekezéssel az Európa-bajnokságon is találkozhatunk. Mindenkinek megfelelő játéklehetőséget próbáltam biztosítani. Videón elemezzük a szerbek játékát.