Kiesett a címvédő Győri Audi ETO KC!

Női kézilabda BL - Győri Audi ETO KC-Vardar SzkopjeNem jutott be a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjébe a Győri Audi ETO KC.

Azután, hogy a negyeddöntős párharcban az első mérkőzésen hat góllal kikapott a címvédő magyar csapat a macedón Vardar Szkopjétól, a szombati, hazai visszavágón 27-27-es döntetlen született.

A Győr meggyengült a mostani szezonra, mert négy alapemberéből háromra, Görbicz Anitára, Katrine Lundéra és Eduarda Amorimra nem számíthatott. Előbbi kettő anyai örömök elé néz, utóbbi súlyos sérülés miatt nem léphetett pályára. A világ legjobb beállósa, Heidi Löke pedig már nem volt elegendő, hogy a csapat bejusson a budapesti Final Fourba, amelyre május 9-én és 10-én kerül sor.

Egy hete Szkopjéban gyenge napot fogott ki a címvédő, ráadásul a hazaiak remekül használtak ki minden megingást, ennek nyomán 24-18-ra győztek.

Fel volt adva a lecke a Győrnek, amely szeretett volna nekiugrani ellenfelének, de erre számítottak a macedónok is, és eleinte ők vezettek. Az ETO a 7. percben fordított, a túloldalon azonban Penezic rendre betalált. Fej fej mellett haladt a két csapat, a kapusok jól védtek, majd 5-5 után Kovacsics vezérletével sikerült ellépni 8-5-re. Fantasztikus volt a hangulat az arénában, a közönség űzte, hajtotta a kedvenceket. Amikor még nagyobb lett a különbség (10-6), időt kért a Vardar, és több poszton cserélt is. A változtatásoknak volt eredménye, hiszen a szünetre minimálisra apadt a Győr előnye.

A második félidőt ugyan Korsós találata vezette be, mégis gyorsan egyenlített a Szkopje (14-14). Ismét gödörbe került a házigazda, és a volt győri Radicevic góljával megint a Vardar vezetett (15-16). Aztán éppen ellene fújtak hétméterest, amelyet azonban Kovacsics kihagyott.

Milanovic Litre kiállítása alatt tovább nőtt a különbség (15-17), ráadásul Leynaud továbbra is jól védett, így veszni látszott a mérkőzés.

Korsós ötperces gólcsendet tört meg, de amíg az ETO-nak sok energiáját vette el a gólszerzés, addig a Szkopje viszonylag könnyedén és hamar betalált, ami minősíti a hazai védekezést. Amikor egy másik ex-győri, Lekic is eredményes volt mint vészkapus, Ambros Martin időt kért.

Bő negyedóra volt még hátra ekkor, de már 20-17-re vezettek a vendégek. Ekkor már az is eldőlt, hogy a magyar csapatnak legalább hét góllal kellene nyernie ezt a meccset, hiszen a macedónok több gólt dobtak Győrben, mint amennyit az ETO szerzett idegenben. Az utolsó tíz percben már csak az volt a kérdés, hogy lesz-e kettős vereség. A hajrára maradt még kiállítás mindkét oldalon, a vége pedig döntetlent lett.

Női BL, negyeddöntő, visszavágó:

Győri Audi ETO KC-Vardar Szkopje (macedón) 27-27 (13-12)
Gól: Korsós 6, Szen 6, Kovacsics 5, Löke 3, Bódi 2, Milanovic Litre 2, Aguilar 1, Knedlikova 1, Hornyák 1, ill. Penezic 8, Radicevic 5, Lekic 4, Althaus 3, Nikolic 3, Lazovic-Varlec 2, Dembele 1, Sokac 1.

Továbbjutott: a Vardar Szkopje, 51-45-ös összesítéssel.