Kiesett a magyar női kézilabda-válogatott

A magyar női kézilabda-válogatott 29-26-ra kikapott Franciaország csapatától a németországi világbajnokság nyolcaddöntőjében, vasárnap Lipcsében, így elbúcsúzott a tornától.

Allison Pineau három gólt szerzett

A franciák kezdtek jobban (3-1), majd szűk másfél percig kettős emberelőnyben játszhattak a magyarok, de csak egy góllal csökkentették a hátrányukat, mert Görbicz Anita kihagyott egy büntetőt. Kim Rasmussen szövetségi kapitány először a 13. percben kért időt (6-3), mert csapata támadásai rendkívül pontatlanok voltak.

A rövid szünet után az ellenfél védekezése pontatlanná vált, a magyar együttes felzárkózott (7-6), de ezután ismét a lendületesebb, gyorsabb franciák szereztek gólokat, ráadásul Kovács Anna is elhibázott egy hétméterest.

Bíró Blanka egyre nagyobb bravúrokat mutatott be a kapuban, és erre, illetve a csereként beállt játékosok teljesítményére alapozva sikerült az egyenlítés (9-9). Az első félidő hajrájában ismét pontatlanná váltak a magyarok támadásai, ezt kihasználva az olimpiai ezüstérmes franciák a szünetben megint három találattal vezettek (14-11).

A 39. percben volt először négy találat az ellenfél előnye (18-14). Kovacsics is kihagyta a büntetőt, Rasmussen pedig időt kért, mert 17 perccel a vége előtt még volt esély a fordításra (21-17). Továbbra sem volt átütőerő a támadásokban, sőt egyre pontatlanabbá váltak a lövések, ezért a 46. percben már öt találat volt a különbség (23-18), amit Rasmussen csapata nem tudott ledolgozni.

A franciák legeredményesebb játékosa Alexandra Lacrabere lett öt góllal, és a meccs legjobbjának is őt választották. A Siófok KC francia légiósa, Estelle Nze Minko egyszer talált a hálóba.

Bíró Blanka: „Az első félidőben sikerült egyenlítenünk, de a hajrá rosszul sikerült, nem szabadott volna hagyni őket ellépni. Sokat hibáztunk, ezt pedig könyörtelenül megbüntette az ellenfél. Szünet után egyszer felzárkóztunk négy gólra, talán ott még volt esély, de nem tudtunk élni vele. Védelemben a franciák váltásait nem tudtuk jól lereagálni, és támadásban is több volt a hiba, a távolabbi lövésekből is sok gólt kaptunk, ez az oka a vereségnek.”

A magyar szövetség statisztikája szerint a két csapat 48. alkalommal találkozott egymással, és 32 magyar győzelem és két döntetlen mellett ez volt a 16. francia siker.

Az előző, két évvel ezelőtti világbajnokságot a 11. helyen zárta a magyar együttes Dániában. Az idei helyezése a nyolcaddöntők második napjának végén, hétfő este válik ismertté.

Női kézilabda-viágbajnokság, nyolcaddöntő:

Franciaország-Magyarország 29-26 (14-11)
Lipcse, 1400 néző, v.: Pavicevic, Raznatovic (montenegróiak)
Franciaország: Leynaud, Darleux (kapusok), Ayglon 3, Dancette 3, Dembele 2, Edwige, Flippes, Houette 2, Lacrabere 5 (2), Landre 4, N’Gouan, Niakte, Niombla 3, Nze Minko 1, Pineau 3, Zaadi 3.
Magyarország: Bíró, Janurik (kapusok), Bódi 3, Görbicz 2 (1), Háfra 1, Kisfaludy, Klivinyi 3, Kovács A., Kovacsics 6 (2), Lukács 6, Mayer, Mészáros, Schatzl 3, Szekeres, Szöllősi-Zácsik 2, Szucsánszki.

Montenegró elbúcsúztatta Szerbiát

Montenegró válogatottja két góllal legyőzte Szerbia csapatát a németországi női kézilabda-világbajnokság nyolcaddöntőjében, vasárnap Magdeburgban.

A mérkőzésen 14 gólt szereztek az NB I-ben szereplő szerb játékosok, ugyanis Tamara Radojevic és Marina Dmitrovic (Kisvárda) négy, illetve egy, Sanja Radosavljevic (Vác) két, Jelena Lavko (Alba Fehérvár) egy, a magyar állampolgársággal is rendelkező Katarina Krpez Slezak (Érd) öt, Sanja Damnjanovic (Siófok) pedig egy alkalommal talált a hálóba.

Montenegró a magyarokat búcsúztató franciákkal mérkőzik a negyeddöntőben.

Szerbia-Montenegró 29-31 (9-14)
Gól: Dragana Cvijic 7, Krpez Slezak 5(1), D. Radojevics 4, T. Radojevics 4(1), Z. Nikolics 3, RAdoszavljevics 2, Damnjanovics 1, Dmitrovics 1, Obradovics 1, Lavko 1, ill. Jovanka Radicevic 9, Katarina Bulatovic 6, Jaukovic 4, Raicevic 4(1), Brnovic 3, Despotovic 2, Grbic 1, Pavicevic 1, Klikovac 1.

Forrás: MKSZ/MTI