Kikapott az MU, bajnok a Manchester City!

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 34. fordulójában a sereghajtó West Bromwich Albion 1–0-ra legyőzte idegenben a Manchester Unitedet, így biztosította a Manchester City aranyérmét.

Az előző három tétmeccsét megnyerő MU a Manchester City elleni nagy fordítással elodázta riválisa bajnoki címének megünneplését, míg a West Bromwich a Swansea elleni 1–1-gyel lezárta kilencmeccses vereségsorozatát…

A manchesteri mezőnyfölényt hozó első félidőben Ander Herrera reklamált hiába büntetőt, valamint Paul Pogba adott elő esetlen Maradona-utánzást, így gól nélküli állás mellett vonulhattak pihenőre a csapatok.

A 66. percben Foster fantasztikus védésére volt szükség, hogy ne szerezzen vezetést az MU, Pogba fejesénél a kapus óriási vetődéssel akadályozta meg a biztosnak látszó találatot.

Percekkel később Lingard 20 méteres ágyúzása után kerülte el a labda a bal alsót, majd a semmiből megszerezte a vezetést a sereghajtó: szöglet után Jay Rodriguez vette be De Gea kapuját (0–1).

A házigazda a hajrában hiába próbálkozott, gólt ezen a napon nem tudott szerezni, így a Manchester City megnyerte a 2017–2018-as bajnokságot!

Premier League, 34. forduló:

Manchester United–West Bromwich Albion 0–1 (0-0)
Gól: Jay Rodriguez (73.)

Newcastle United–Arsenal 2–1 (1-1)
Gól: Ayoze Pérez (29.), Ritchie (68.), ill. Lacazette (14.)

Burnley–Leicester City 2–1 (2-0)
Gól: Ch. Wood (6.), K. Long (9.), ill. Vardy (72.)

Crystal Palace–Brighton & Hove Albion 3–2 (3-2)
Gól: Zaha (5., 24.), Tomkins (14.), ill. G. Murray (18.), Izquierdo (34.)

Huddersfield Town–Watford 1–0 (0-0)
Gól: Ince (91.)

Swansea City–Everton 1–1 (0-1)
Gól: J. Ayew (71.), ill. Naughton (43. – öngól)

Liverpool–AFC Bournemouth 3–0 (1-0)
Gól: Sadio Mané (7.), Mohamed Salah (69.), Roberto Firmino (90.)

Southampton–Chelsea 2–3 (1-0)
Gól: Tadics (21.), Bednarek (60.), ill. Giroud (70., 79.), E. Hazard (75.)

Tottenham Hotspur–Manchester City 1–3 (1-2)
Gól: C. Eriksen (42.), ill. Gabriel Jesus (22.), Gündogan 25. – (11-es), Sterling (72.)