Kikapott Bécsben a Fehérvár, otthon győzött a MAC és az Újpest is

VIenna Capitals_FehervarA Fehérvár AV19 csapata 5-4-re kikapott a Vienna Capitals otthonában az osztrák jégkorongliga (EBEL) pénteki játéknapján. A MOL Ligában otthon győzött a MAC a Dunaújváros ellen, az Újpest-Fradi rangadót a lila-fehérek nyerték meg.

Bartalis, Banham, Sarauer és Brocklehurst nélkül, tartalékos összeállításban utazott Bécsbe a Fehérvár AV19. Tartalékosan, de korántsem feltartott kézzel, Kógeréknek az utolsó pillanatig volt esélye a pontszerzésre.

A kapuban ezúttal Rajna Miklós kezdett, és ahogy az elmúlt héten, ezúttal is újoncot avatott a fehérvári gárda. Akkor a védő, Szaller Márk mutatkozhatott be az első csapatban, most pedig Szabó Krisztián kapta meg a lehetőséget Rob Pallintól.

Alaposan bekezdett a Bécs, záporoztak a lövések Rajna irányába, de állta a sarat. A harmad első fele egyértelmű hazai fölénnyel telt, mígnem a 14. percben Lawson túlságosan kimerészkedett a ketrecéből, Sikorcin pedig azonnal büntetett (0-1). A szinte a semmiből jött vezető gól után Smetana előbb Kógert, majd Vargát is kiszórta, a kettős emberhátrányt pedig már nem bírta a Fehérvár, az NHL-t is megjárt Gamache éles szögből kiegyenlített (1-1).

A 27. percben emberelőnybe kerültek a vendégek, Kóger megiramodott, Francishez passzolt, aki nagy gólt lőtt a Capitals hálójába (1-2). Egy perccel később egy rossz cserét kihasználva Grosslercher maradt üresen a fehérvári kapu előtt és kiegyenlített (2-2). Ám erre is azonnal érkezett a válasz; Kovács Csaba a kapu előtt keresztbe húzta a pakkot, Lawson nem ért át, Süti pedig a hálóba helyezett (2-3).

Kapkodhatták a fejüket a kilátogató szurkolók, bő két perc alatt három gól is esett. Harmadszor is vezetést szerzett a Fehérvár AV19 az Albert Schulz Eishalléban, mégsem mehettek előnnyel a második szünetre. A 38. percben előbb Whitmore egalizált (3-3), majd röviddel a dudaszó előtt Hartl ért oda elsőként egy kipattanóra, ezzel az este folyamán először vezetett a Bécs (4-3).

A 47. percben szimpla emberelőnyben Rotter passzából Sharp talált be (5-3). Úgy tűnt, ez a gól eldönti az összecsapást, de a srácok másként gondolták; kilenc perccel a vége előtt Connolly egyre csökkentette csapata hátrányát (5-4). Az utolsó percekben igazi tűzijáték alakult ki a bécsi kapu előtt, Kóger és Nagy Gergő is egyenlíthetett volna, de kimaradtak a helyzetek. Bő egy perccel a vége előtt emberelőnybe kerültünk, Rob Pallin Rajnát is lehívta, de hiába támadtunk hat a négyben, nem sikerült begyötörni az egyenlítő találatot. Nagy küzdelem végén a Vienna Capitals megnyerte az összecsapást.

EBEL:

Vienna Capitals (osztrák)-Fehérvár AV19 5-4 (1-1, 3-2, 1-1)
Gól: Gamache (17., emberelőnyben), Grosslercher (28.), Whitmore (38.), Hartl (40.), Sharp (47., emberelőnyben),  ill. Sikorcin (14.), Francis (27.), Kovács Cs. (29.), Conolly (51.)

UTE_FTC

Az Újpest nyerte a Ferencváros elleni rangadót

Talán még a vártnál is nagyobb izgalmakat hozott az idei első örökrangadó a Megyeri úton. A hosszú ideig gólnélküli első harmad végén Dubek szerzett vezetést vendégként korábbi csapatának otthonában. A Fradi-előnyt Papp Csaba növelte a meccs felénél, majd beindult az UTE támadósora is. Csányi és Mihalik góljával 2-2-re jött fel a házigazda a második harmad végét jelző dudaszó előtt néhány másodperccel. Az utolsó húsz percben nem jutottak dűlőre a csapatok és egy adott pillanatban úgy tűnt, a hétperces hosszabbítás sem lesz elég a gólszerzésre, de Gröschl a 67. percben döntött, 3-2-re győzött hazai pályán az UTE a nagy rivális ellen, ezzel ő 2, az FTC 1 pontot szerzett.

Szilassy Zoltán, UTE: „Annak ellenére, hogy kétgólos hátrányból sikerült visszajönnünk, sajnálom, hogy elvesztettük azt az egy pontot. A sok kimaradt helyzet végül nem bosszulta meg magát és győzni tudtunk, ám remélem, ha a jövőben pontosabban fogunk játszani, bepattannak azok a nagy helyzetek, amik ma is kimaradtak.”

Greg Lindqvist, FTC: „A mérkőzés első harmadában játszottunk úgy, ahogy kell, irányítottuk a mérkőzést, a folytatásban azonban számunkra kedvezőtlenül alakultak a dolgok. Az egy pont csalódást jelentő eredmény számunkra, annak tükrében, hogy milyen buta hibák miatt kaptunk ma ki.”

MOL Liga:

Újpest-Ferencváros 3-2 (0-1, 2-1, 0-0, 1-0) – hosszabbítás után
Gól: Karol Csanyi (33.), Jozef Mihalik (40.), Gröschl Tamás (67.), ill. Valdimir Dubek (20.), Papp Csaba (30.)

MAC Budapest-Dunaújvárosi Acélbikák 4-1 (0-1, 1-0, 3-0)
Gól: Szappanos Dávid (25.), Jeffrey Hayes (43.), Mestyán István (48.), Pozsgai Tamás (60., üres kapuba), ill. Borbás Gergely (15.)