Kikapott, de továbbjutott az Egyesült Államok

Klinsmann_Mertesacker_600_265A Nationalelf Thomas Müller góljával győzte le az Egyesült Államokat, azonban Jürgen Klinsmann csapata a vereség ellenére is továbbjutott. A portugálok hiába fordítottak Ghána ellen, Cristiano Ronaldóék az angolok, az olaszok és a spanyolok után mehetnek a repülőtérre…

Recifére órákkal a mérkőzés kezdete előtt óriási eső zúdult, így az is kérdéses volt, hogy egyáltalán meg tudják-e rendezni az összecsapást. Végül ennek nem volt akadálya, a csapatoknak azonban nehéz körülmények között kellett pályára lépniük.

A németek óriási lendülettel kezdtek, és egyértelművé tették, hogy nem elégednek meg a döntetlennel, amely mindkét együttes továbbjutását jelentené. Az amerikaiak szívósan védekeztek, és a 102. alkalommal válogatott, ezzel a kapusok rangsorában Kasey Kellerrel holtversenyben élen álló Tim Howard is magabiztos volt.

A fordulást követően állandósult a németek fölénye, és Müller révén meg is szerezték a vezetést.

55. perc: egy jobb oldali szögletvariációt követően Höwedes fejelhetett kapura, Howard azonban nagy bravúrral hárított, a kipattanó Thomas Müllerhez került, aki belsővel 15 méterről gyönyörűen tekert a kapu bal oldalába (1-0).

A Bayern München támadójának ez volt a negyedik találata a tornán, amivel csatlakozott a góllövőlista élén Neymarhoz és Lionel Messihez. Ráadásul Thomas Müller negyedik gólja már a 13. Bayern-gól volt a vébén. Korábban három-három gólt szerzett Arjen Robben (Hollandia) és Xherdan Shaqiri (Svájc), Mario Mandzukic (Horvátország) duplázott, Mario Götze pedig Ghána ellen szerzett egy gólt.  (Az FC Barcelona kilenc gólnál jár: 4-4 Neymar és Messi, 1 Alexis Sanchez)

A hajrában is a németek akarata érvényesült, győzelmük egy percig sem forgott veszélyben, az amerikaiak a második félidőben egyszer sem lőttek kapura, ennek ellenére ők is ott lesznek a nyolcaddöntőben.

G csoport, 3. forduló:

Németország-Egyesült Államok 1-0 (0-0)
Recife, Pernambuco Aréna, 41 876 néző. Vezette: Ravsan Irmatov (üzbég)
Gól: Müller (55.)
Németország: Manuel Neuer – Jérome Boateng, Mats Hummels, Per Mertesacker, Benedikt Höwedes – Bastian Schweinsteiger (Mario Götze, 76.), Philip Lahm – Toni Kroos, Mesut Özil (Andre Schürrle, 89.), Lukas Podolski (Miroslav Klose, 46.) – Thomas Müller.
Egyesült Államok: Tim Howard – Omar Gonzalez, Fabian Johnson, Matt Besler, DaMarcus Beasley – Kyle Beckerman, Michael Bradley, Jermaine Jones, Graham Zusi (DeAndre Yedlin, 84.), Brad Davis (Alejandro Bedoya, 59.) – Clint Dempsey.

A győzelem is kevés volt a portugáloknak

Bár a portugál válogatott 2-1-re legyőzte Ghána csapatát a brazíliai labdarúgó-világbajnokság G csoportjának utolsó, csütörtöki fordulójában, mégis kiesett, mivel a másik találkozón a németek „csak” 1-0-ra nyertek az amerikaiak ellen.

Az európai csapat John Boye öngóljával szerzett vezetést, a második félidőben aztán Asamoah Gyan egyenlített, a végeredményt pedig az aranylabdás Cristiano Ronaldo állította be a 80. percben.

Portugália-Ghána 2-1 (1-0)
Brazíliaváros, Mané Garrincha Nemzeti Stadion, 67 540 néző. Vezette: Nawaf Shukralla (bahreini)
Gól: Boye (31., öngól), Ronaldo (80.), illetve Gyan (57.)
Portugália: Beto (Eduardo, 89.) – Joao Pereira (Silvestre Varela, 61.), Bruno Alves, Pepe, Miguel Veloso – Ruben Amorim, Joao Moutinho, William Carvalho – Cristiano Ronaldo, Eder (Vierinha, 69.), Nani.
Ghána: Fatawu Dauda – Harrison Afful, John Boye, Jonathan Mensah, Kwadwo Asamoah – Christian Atsu, Mohamed Rabiu (Acquah Afriye, 76.), Emmanuel Agyemang Badu, Andre Ayew (Mubarak Wakaso, 82.) – Abdul Majeed Waris (Jordan Ayew, 71.), Asamoah Gyan.