Kikapott és nyert a Fehérvár AV19

Brance Orban három gólt lőtt a zöld-fehérek ellen. Fotó: fehervarav19.hu

A székesfehérvári hokiklub a MOL Ligában 6-0-ra nyert a Ferencvárosi TC ellen, míg az EBEL-csapat két góllal kikapott Klagenfurtban.

A Székesfehérvári szurkolók örülhettek hétfő este a Raktár utcában, hiszen a nap egyetlen találkozójára itt került sor, a hazai együttes pedig hengerelt. Az első harmadban ugyan az FTC kezdett valamivel jobban, a játékrész felénél a Volán szerzett vezetést miután a vendég együttes többszöri próbálkozásra sem tudta kijuttatni a korongot a harmadból, Holmberg passzolt középről a jobb szélre Orbánnak, aki mértani pontossággal lőtte ki a rövid felsőt.

A második játékrész elején a házigazda került előnybe, a légós sor pedig ismét beindult, Shupe passzolt Bodóhoz keresztben a kapu előtt, a kanadai-magyar támadó pedig nem hibázott. A meccs feléhez közelítve Holmberg szerzett korongot, szabad volt az útja egészen a Fradi kapujáig, ahol Budait megkerülve fonákkal lőtt éles szögből a hálóba. A háromgólos vezetéshez lényeges mezőnyfölény is társult, a sebességbeli különbség pedig csakhamar emberhátrányos szituációkhoz vezetett az FTC számára. A vendégcsapat két légiósa röviddel egymás után ült ki a büntetőpadra, a kettős emberfór pedig nem maradt kihasználatlanul. A Fehérvár légiós sora ismét odatette magát, Orbán második gólját szerezte meg a találkozón.

A harmadik harmadban ott folytatták a felek, ahol a szünet előtt abbahagyták, a 46. perc elején Bodó tette próbára Budait, aki az első próbálkozást még hárította, a kipattanó után viszont már tehetetlen volt, Bodó is megszerezte második gólját a találkozón. Ettől a ponttól a játék képe alapján talán már aktuálisabb volt az a kérdés, hogy a kanadai-magyarok alkotta Volános duó valamelyik tagja szerez-e mesterhármast, mint az, hogy esetleg fel tud-e zárkózni a Ferencváros. Mikor már úgy tűnt volna, ennyiben marad a meccs, Orbán tíz másodperccel a dudaszó előtt megszerezte harmadik gólját. A páros mindkét tagja 3-3 ponttal zárt egyébként, hiszen Bodó két gólja mellé egy gólpassz is társult.

Alex Scola idei második shutoutját érte el, ezúttal is az FTC ellen, most 26 lövést kellett hárítania ehhez.

Tyler Dietrich: „Jóleső érzés egy ilyen nagy győzelem. De nem hiszem, hogy tévedésbe kéne esnünk, és azt hinni, hogy igazán komplett meccset játszottunk. Igenis voltak olyan részei a játékunknak, amelyek nem olyanok voltak, amilyennek lenniük kellett volna. A kapusunk ekkor nagy bravúrokkal jelentkezett, így megúsztuk a nehéz pillanatokat. Összességében sok jó dolgot láttam, folyamatosan nyomás alá helyezzük a játékosainkat, hogy fejlődjenek a játék különböző elemeiben, és ennek láthatóak is az eredményei. A csatárok ma legtöbbször jó munkát végeztek, de ahogy is mondtam, voltak kihagyásaink, és olyan helyzetek, amikor a Ferencváros kihasználhatta volna az esélyeit – ekkor a kapusunk avatkozott közbe. Az emberelőnyünk remek volt, az első egység különösen, a második egységbe pedig több csoportot is forgattunk, akik szintén jól tették a dolgukat. A szezon folyamán szükség lesz a támadóerő több vonalára, nem lehet csak egy sorra hagyatkozni egész idényben. ma persze az első csatársorunk kitett magáért. Összességében ennél teljesebb játékra van szükség.”

Szakács Ferenc: „Tudtuk, hogy egy nagyon jól korcsolyázó csapat ellen megyünk ki a pályára, az első harmadban tudtuk tartani a tempót. Aztán kaptunk egy védhető gólt, a második harmadban a sok kiállításunk pedig megbosszulta magát, elfáradtunk. Az ellenfél nagyon jól használta ki az emberelőnyeit. Mi a saját előnyeinket nem tudtuk belőni. A harmadik harmadban pedig meddő játék folyt a pályán.”

MOL Liga:

Fehérvár AV19 – Ferencváros 6-0 (1-0, 3-0, 2-0)
Gól: Brance Orban (11., 35., kettős emberelőnyben, 60., emberelőnyben), Bodó Christopher (23., emberelőnyben, 46.), Mitchell Holmberg (27.)

9. Corona Brasov               15  2   1   1  11  38-70   9

Klagenfurtban a 14. percben a KAC elveszítette a korongbedobást a saját harmadában, a játékszer Chris Francis elé került, akinek nem túl erős fonáklövése a hálóőőr lábai között a kapuba csúszott (0-1). A folytatásban Frank Banham bombája visszapattant a keresztvasról, a korong Lundmarkhoz került, aki villámgyorsan Ganahlt hozta játékba. A csatár kicselezte a vele szemben helyezkedő hátvédet, és kilőtte a sarkot (1-1). A szünet előtt Ganahl maradt teljesen üresen a a fehérvári kapu előtt, és ki is használta az esélyét (2-1).

A harmadik harmad elején Francis nagyszerű, pontos lövéssel jelentkezett, és máris egyenlő lett az állás (2-2). Emberhátrányban letámadt a KAC, meg is szerezték a korongot, Manuel Geier Harandhoz játszott, akinek könnyű dolga volt (3-2). A folytatásban újabb két fehérvári fór maradt kihasználatlanul, sőt, a legnagyobb gólhelyzet megint az osztrákok, konkrétan Ganahl előtt adódott. A hazaiak jobban sáfárkodtak a létszámfölényeikkel: egy késleltetett kiállítás alatt Setzinger kapott remek átadást Manuel Geiertől, és fonákkal mattolta Rajnát (4-2).

EBEL:

Klagenfurt (osztrák)-Fehérvár AV19 4-2 (2-1, 0-0, 2-1)
Gól: Manuel Ganahl (14., 20.), Patrick Harand (45., emberhátrányban), Oliver Setzinger (45.), ill. Chris Francis (13., 43.)

Forráa: icehockey.hu/fehervarav19.hu