Kikapott Linzben a Fehérvár

FehervarAV19A Fehérvár az utolsó harmadban kapott gólokkal 2-0-ra kikapott kedden a Linz vendégeként az osztrák jégkorongliga (EBEL) középszakaszának felsőházában.

Két gólnélküli harmad után a befejező húsz percben a Linz sajnos megmutatta, hogyan is kell sáfárkodni a fórokkal: Sárpátki kiállítása alatt Kozek mattolta Rajnát (1-0). Lendületbe jött a Linz, Ulmer és Kozek is növelhette volna az előnyüket. A folytatásban alig-alig játszottak teljes létszámban a felek, a kiállításpárbajból pedig a Linz jött ki jobban. A hajrában Lebler révén újabb emberelőnyt használtak ki: Piche kipattanójára érkezett szemfüles módon (2-0). Ezzel eldőltek a nyitott kérdések, a Black Wings otthon tartotta a két pontot.

EBEL, középszakasz, 6. forduló:

Black Wings Linz (osztrák)-Fehérvár AV19 2-0 (0-0, 0-0, 2-0)
Gól: Kozek (44.), Lebler (59.)

Azzal, hogy a székesfehérváriak az alapszakasz eredményei alapján a felsőházba kerültek, a középdöntős szereplésüktől függetlenül bejutottak a negyeddöntőbe.