Kikiék legyőzték Babosékat

Svedova és Babos. Fotó: facebook

Babos Tímea a kazah Jaroszlava Svedovával az oldalán a negyeddöntőben búcsúzott párosban a 4,7 millió dollár (1,3 milliárd forint) összdíjazású salakpályás madridi tenisztorna női versenyében.

A harmadik helyen kiemelt duót az ötödikként rangsorolt Caroline Garcia, Kristina Mladenovic francia kettős győzte le két szettben az 1 óra 9 percig tartó csütörtöki negyeddöntőben.

Babos Tímea és Kristina Mladenovic tavaly még együt párosoztak, ám a közelgő olimpia miatt Kiki 2016-ra francia partnert választott. A Garcia, Mladenovic kettős következő ellenfele a Jekaterina Makarova, Jelena Vesznyina duó lesz, akik a Kuznyecova, Paljucsenkova kettős visszalépése miatt játék nélkül jutottak be az elődöntőbe. A felső ágon a világverő Martina Hingis, Sania Mirza svájci, indiai duó következő ellenfele a Vania King, Alla Kudrjavceva alkotta amerikai-orosz páros lesz.

[Customads id=646335]

Egyéniben Dominika Cibukova szetthátrányból fordított Sorana Cirstea ellen, a szovák lány következő ellenfele Louisa Chirico lesz, aki a selejtezőben kezdett Madridban. A 19 éves amerikai lány a főtáblán legyőzte Monica Niculescut, majd Azarenka visszalépése után jutott be a legjobb nyoc közé, ahol Daria Gavrilovát múlta felül két játszmában.

Az alsó ágon Samantha Stosur lesz Simona Halep ellenfele, az ausztrál és a román  teniszező eddigi egymás elleni mérlege 3-3. 2010-2012 között zsinórban háromszor nyert Stosur, ám 2013-ban Halep nyert háromszor, közte a moszkvai és a szófiai torna fináléjában is.