Kiütéses Audi ETO győzelem a BL-ben!

Savehof_GyorA címvédő Győri Audi ETO KC 17 góllal nyert vasárnap a svéd Sävehof otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája második fordulójában.

Nagyszerűen kezdte a találkozót az Audi-ETO együttese, Amorim, Löke és Orbán góljaival hamar elhúzott 3-0-ra a svéd IK Savehof otthonában. A folytatásban sikerült szépíteniük a hazaiaknak, de a győriek továbbra sem álltak le és Grubisic védéseinek, valamint Görbicz hétmétereseinek és Löke találataival gyorsan eldőlni látszott a találkozó.

A hazaiak hamar kikérték mindkét időkérési lehetőségüket, de nem tudtak mit kezdeni a szervezett győri védelemmel szemben, illetve képtelenek voltak kivédekezni a pontos és rendre góllal befejező zöld-fehér támadásokat. A találkozó 21. percében a szép számú győri szurkolótábor Löke találata után 5-15-ös eredménynél hangosan kiabálhatta a tízgólos különbséget.

Az első félidő utolsó perceiben sem sikerült feljebb zárkóznia a svéd együttesnek, míg Ambros Martín cserejátékosai rendre meghálálták a bizalmat, végül 20-8-as Rába-parti vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően feljavult a svédek játéka, az első félidőhöz képest sokkal hatékonyabban támadtak, Grubisic sem tudott ezúttal bravúrokat bemutatni. A győriek támadásban viszont továbbra is ellenállhatatlannak bizonyultak, így tíz gólon belülre egyszer sem engedték Savehof csapatát.

A második félidő derekától a védelemben rendezte a sorokat Ambros Martín, a győriek mestere, ennek és a további remek támadójátéknak köszönhetően potyogtak a gólok a hazaiak kapujába. A zöld-fehéreknél remek teljesítményt nyújtott a hat találatig jutó Planéta és az összesen öt szerző Sen is, de valamennyi győri játékos kiemelkedően szerepelt.

Női kézilabda Bajnokok Ligája, 2. forduló, C csoport:

Sävehof (svéd)-Győri Audi ETO KC 21-38 (8-20)
Gól: Wikkenstein 5, Sand 4, Alm, Karlsson, Oden 3-3, Haraldstottir 2, Enhöring 1, ill. Löke 7, Planéta 6, Görbicz 5(4), Sen 5, Amorim, Orbán 3-3, Korsós 3(3), Szepesi 2.

Az állás: 1. Győr 4 pont (70-44), 2. Viborg 4 (63-43), 3. Zagreb 0 (41-57), 4. Sävehof 0 (46-76)

A csoportok első három helyezettje jut a 12-es középdöntőbe.