Kiütéssel vette az akadályt a rekordbajnok

A Bayern München a Paderborn otthonában folytatta szereplését a Német Kupában, Jupp Heynckes vezetőedző azonban nem vette félvállról az összecsapást. Többek között Robert Lewandowski és Kingsley Coman is helyet kapott a müncheniek kezdő tizenegyében, és egy-egy villanással villámgyorsan el is döntötték csapatuk javára a találkozót.

Az első pillanatoktól kezdve fölényben futballozó Bayernnek mindössze a 19. percig kellett várnia a vezető találatra, Robben átadásából Kingsley Coman volt eredményes.

A 25. percben már kettővel vezetett a Bundesliga rekordbajnoka, a francia szélső ezúttal az előkészítésben jeleskedett, Robert Lewandowski vette be a paderborni kaput.

Még az első játékrész vége előtt tovább növelte a különbséget a bajor sztárklub, Hummels jegyezte az asszisztot, Joshua Kimmich pedig nem hibázott, így végleg lezárta a továbbjutás kérdését a Bayern.

Fordulás után nem kellett sokat várni a vendégek újabb góljára: alig tíz perc játékot követően Corentin Tolisso váltotta gólra James Rodriguez labdáját.

​A hajrában ismét eredményesek voltak a müncheniek: a 86. percben Arjen Robben is feliratkozott az eredményjelzőre, kiütésessé téve csapata győzelmét.

A holland szélső végül nem állt meg egy gólnál: a rendes játékidő utolsó pillanataiban duplázott, így a bajorok féltucat gólig jutottak, és hatalmas fölénnyel verték meg alacsonyabb osztályú ellenfelüket.

Német Kupa, negyeddöntő:

Paderborn-Bayern München 0-6 (0-3)
Gól: K. Coman (19.), R. Lewandowski (25.), J. Kimmich (42.), C. Tolisso (55.), A. Robben (86., 88.)

A BayArénában mindössze hét perc alatt került kétgólos előnybe a Werder Bremen. a 3. percben a Bayer Leverkusen 16-osán belül Jonathan Tah nemes egyszerűséggel hasba rúgta Max Krusét, a vendégeknek megítélt büntető maga a sértett értékesítette (0-1). Három perccel később kruse ugratta ki az amerikai Aron Jóhanssont, aki 12 méterről lazán átemelte a labdát a kapujából kijövő Bernd Leno fölött (0-2).

A 31. percben Dominik Kohr tört kapura, majd a kijövő Pavlenka kapus előtt keresztbe passzolt, így az érkező Julian Brandt az üres kapuba helyezett (1-2). A 39. percben Florian Kainz 30 méterről, kapásból kapura bombázott lövését Leno tolta a kapu fölé.

Az 55. percben Kohr hozta játékba Lars bendert, aki továbbpasszolt Brandt pedig 19 méterről kilőtte a bal felső sarkot (2-2).

A hosszabbítás 12. percében Leon Bailey szabadrúgásból la bal kapufát találta telibe. A 112. percben két cserejátékos hozta össze a Bayer Leverkusen vezető találatát: egy hazai szabadrúgás után Lucas Alario fejjel továbbcsúsztatott labdáját Karim Bellarabi egy méterről, éles szögből vágta a Werder hálójába (3-2).

Végül a 118. percben Bellarabi futott be üres területre, majd a védők mögül érkező Kai Havertz passzolt a hálóba (4-2).

Bayer Leverkusen-Werder Bremen 4-2 (1-2, 2-2, 2-2)
Gól: J. Brandt (31., 55.), K. Bellarabi (111.), K. Havertz (118.), ill. M. Kruse (4., 11-es), A. Jóhansson (7.)